Wymęczona wygrana Manchesteru City, Fabiański wpuścił pięć goli

Manchester City pokonał na wyjeździe Luton Town 2:1. (Fot. Getty Images)
Broniący tytułu piłkarze Manchesteru City wygrali na wyjeździe z beniaminkiem Luton Town 2:1 w meczu 16. kolejki angielskiej ekstraklasy. Niedziela nie była udana dla Łukasza Fabiańskiego, który strzegł bramki West Ham United. 'Młoty' przegrały na wyjeździe z Fulham 0:5.

W poprzedniej kolejce Luton było blisko sprawienia niespodzianki w meczu z Arsenalem, ale ostatecznie przegrało 3:4. Teraz spore problemy sprawiło podopiecznym trenera Josepa Guardioli.

Po pierwszej połowie beniaminek sensacyjnie prowadził, a na listę strzelców tuż przed przerwą wpisał się Elijah Adebayo. "The Citizens" wygrali jednak dzięki golom Bernardo Silvy w 62. minucie i Jacka Grealisha w 65.

W tabeli Manchester jest czwarty i traci cztery punkty do prowadzącego Liverpoolu. "The Reds" już w sobotę pokonali na wyjeździe Crystal Palace 2:1.

West Ham natomiast plasuje się na dziewiątej pozycji. Fabiański w drugim meczu z rzędu zastąpił kontuzjowanego Alphonse'a Areolę. O ile w poprzedniej kolejce jego zespół wygrał z Tottenhamem Hotspur 2:1, to starcia z Fulham nie będzie miło wspominał, choć przy straconych bramkach nie miał większych szans.