Wygrane Manchesteru City i Arsenalu, falstart Chelsea

Olivier Giroud świętuje po skutecznym strzale z półobrotu (Fot. Getty Images)
Manchester City pewnie pokonał na własnym boisku Chelsea Londyn 3:0 w szlagierowym spotkaniu 2. kolejki angielskiej ekstraklasy. Z kolei piłkarze Arsenalu pokonali na wyjeździe w derbach Londynu Crystal Palace 2:1 odnosząc pierwsze zwycięstwo w sezonie.

Pierwszą bramkę dla "The Citizens" strzelił w 32. minucie Argentyńczyk Sergio Aguero. Król strzelców poprzedniego sezonu po wymianie podań z Yaya Toure pokonał bośniackiego bramkarza Asmira Begovica strzałem w dalszy róg bramki.

Podopieczni trenera Manuela Pellegriniego przypieczętowali sukces w końcówce spotkania. W 79. minucie Belg Vincent Kompany trafił do bramki po strzale głową, natomiast pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry wynik ustalił mocnym strzałem z około 16 metrów Brazylijczyk Fernandinho.

Tym samym Manchester City odniósł drugie zwycięstwo 3:0 w tym sezonie i prowadzi w tabeli.

Wyjątkowo nieudanie sezon rozpoczęła natomiast broniąca tytułu ekipa Jose Mourinho, która w trzech meczach o stawkę doznała dwóch porażek i raz zremisowała. W spotkaniu o Tarczę Wspólnoty uległa Arsenalowi 0:1, a w pierwszej kolejce Premier League zremisowała na własnym boisku z Swansea City 2:2.

Ważne zwycięstwo odniósł w niedzielę Arsenal. "Kanonierzy" po nieudanym początku sezonu (0:2 West Ham United) od początku rzucili się do ataków. Efekt nastąpił w 16. minucie, kiedy to Olivier Giroud w dość ekwilibrystyczny sposób pokonał bramkarza Crystal Palace. Po dośrodkowaniu Niemca Mesuta Oezila Francuz oddał skuteczny strzał z półobrotu.

Goście jednak nie cieszyli się długo z prowadzenia, ponieważ w 28. minucie wyrównał Joel Ward. 10 minut po przerwie Arsenal ponownie objął prowadzenie, ale po samobójczej bramce Damiena Delaneya, który pechowo interweniował po uderzeniu głową Chilijczyka Alexisa Sancheza.

W sobotę czyste konto zachował Łukasz Fabiański, a jego zespół - Swansea City - wygrał z Newcastle United 2:0. Drugie miejsce w tabeli po dwóch zwycięstwach zajmuje Leicester City. "Lisy" najpierw pokonały u siebie Sunderland 4:2, a w sobotę w Londynie West Ham United 2:1. W kadrze gości na tą potyczkę zabrakło Marcina Wasilewskiego.
Sześć punktów po dwóch kolejkach ma na koncie także Manchester United, który w piątek pokonał na wyjeździe Aston Villę 1:0.