Wygrana mistrza w derbach Manchesteru

Haaland nie dał się zatrzymać. (Fot. James Gill - Danehouse/Getty Images)
Broniący tytułu Manchester City pokonał przed własną publicznością w derbach Manchester United 3:1, choć do przerwy przegrywał 0:1. Po 27 kolejkach angielskiej ekstraklasy piłkarskiej 'The Citizens' mają 62 punkty i tracą jeden do prowadzącego w tabeli Liverpoolu.

Gospodarze objęli prowadzenie w ósmej minucie, gdy efektownym, mocnym strzałem z dystansu popisał się Marcus Rashford. Taki wynik utrzymał się do przerwy, choć w jej końcowych fragmentach stuprocentową okazję zmarnował Norweg Erling Haaland.

Najskuteczniejszy piłkarz Premier League w poprzednim i obecnym sezonie posłał piłkę nad poprzeczką z odległości kilku metrów, gdy musiał tylko skierować ją do pustej bramki.

Na "ratunek" mistrzom Anglii przyszedł Phil Foden. W 56. minucie popisał się niewiele mniej spektakularnym uderzeniem niż Rashford, doprowadzając do remisu, a w 80. dał gospodarzom prowadzenie.

Haaland także zdobył swojego gola - w doliczonym czasie drugiej połowy. Było to jego 18. ligowe trafienie w tym sezonie, a drugi w klasyfikacji strzelców Ollie Watkins z Aston Villi ma o dwa mniej.

Piłkarze Man United początkowo prowadzili jedną bramką, ale to im nie pomogło... (Fot. James Gill - Danehouse/Getty Images)

W 19 ostatnich meczach o stawkę "The Citizens" odnieśli 17 zwycięstw i dwukrotnie zremisowali. Ostatniej porażki doznali 6 grudnia z Aston Villą (0:1).

Manchester United zgromadził 44 punkty i jest szósty w tabeli.

W sobotę Liverpool wygrał na wyjeździe z Nottingham Forest 1:0, ale zwycięską bramkę zdobył dopiero w dziewiątej doliczonej minucie drugiej połowy. Na listę strzelców wpisał się Urugwajczyk Darwin Nunez.

Trzeci w tabeli Arsenal Londyn Jakuba Kiwiora (58 pkt) dzisiaj wieczorem zmierzy się na wyjeździe z zamykającym tabelę beniaminkiem Sheffield United.