Menu

Współautor biografii Meghan i Harry’ego ostro krytykuje rodzinę królewską

Współautor biografii Meghan i Harry’ego ostro krytykuje rodzinę królewską
"Pałac nie zrobił nic, żeby wizerunek Meghan był teraz inny". (Fot. Getty Images)
Jeden z autorów głośnej książki 'Finding Freedom' w najnowszym wywiadzie podzielił się swoimi spostrzeżeniami na temat rodziny królewskiej i jej skomplikowanej relacji z Meghan Markle. 'Nie umieli poradzić sobie z silną, niezależną kobietą' - twierdzi Omid Scobie.
Reklama

Nowa, nieautoryzowana biografia książęcej pary wzbudza sporo emocji. Na jej łamach pojawiły się niepublikowane dotąd informacje na temat księcia Harry'ego i jego żony.

Autorzy książki porozmawiali z setką osób, m.in. rodziną i przyjaciółmi Sussexów. Z rozmów tych wyłonił się obraz skomplikowanych relacji panujących na dworze oraz rażących zaniechań rodziny królewskiej, przez które Meghan, nie otrzymawszy należytego wsparcia, została obsadzona w brytyjskich tabloidach w roli czarnego charakteru monarchii. 

"Pamiętam pierwsze spotkania z bliskimi Harry’ego i Meghan, którzy bardzo chcieli zmienić narrację wokół książęcej pary. Czuli, że to, co wiedzieli o swoich przyjaciołach, nijak się ma do tego, czego na co dzień dowiadywali się z brukowców" - zaznacza w wywiadzie udzielonym magazynowi "Glamour" jeden z autorów książki, dziennikarz Omid Scobie.

Winą za złą reputację Meghan obarcza on rodzinę królewską. "Myślę, że gdyby pałac był w stanie głośno mówić o tym, jak było naprawdę, odnieść się publicznie do zarzutów i plotek oraz udzielić Meghan wsparcia, jej wizerunek byłby teraz zupełnie inny. Wystarczyło poinformować, że jej relacje z personelem są tak naprawdę dobre, że nie jest trudna we współpracy. Z jakiegoś powodu nie zrobiono tego dla niej. Meghan żyje teraz w cieniu wizerunku stworzonego przez tabloidy" - wskazuje Scobie.

Autor biografii pary podejrzewa, że Meghan i Harry zostali celowo wystawieni na ostrzał, żeby odwrócić uwagę mediów i społeczeństwa od prawdziwych, znacznie bardziej skandalicznych problemów monarchii. Dość wspomnieć niepokojące doniesienia na temat relacji księcia Andrzeja z Jeffrey’em Epsteinem - oskarżanym o pedofilię, molestowanie seksualne i gwałty miliarderem, który rok temu popełnił samobójstwo.

W mediach tymczasem wciąż dominowały sensacyjne doniesienia o rzekomo trudnym charakterze Meghan Markle i jej złym wpływie na księcia. Jak zaznacza Scobie, plotki te miały podłoże rasistowskie i seksistowskie. "Była stale opisywana jako zbyt głośna, zbyt agresywna, zbyt odmienna. Tak zwykle opisuje się kobiety o rasie innej niż biała, gdy próbuje się im przypisać odpychające cechy" - ocenia.

Książka obala również mit, który powstał wokół relacji Meghan i Kate Middleton. (Fot. Getty Images)

Książka obala również mit, który powstał wokół relacji Meghan i Kate Middleton. Prasa bulwarowa prześcigała się w publikowaniu sensacyjnych informacji na temat ich konfliktu, donosząc m.in., że Markle doprowadziła żonę księcia Williama do łez podczas przymiarek sukni druhen przed jej ślubem.

"Myślę, że ich relacja jest dość powierzchowna. Prawdopodobnie są po prostu dwiema kobietami, które niekoniecznie się ze sobą przyjaźnią, ale z całą pewnością darzą się wzajemnym szacunkiem" – zapewnia Scobie.

Dodaje, że kontrowersyjne - w mniemaniu niektórych - nowoczesne podejście Meghan do dworskich tradycji i etykiety sprawiło, że Kate wyglądała przy niej niezwykle staroświecko. "Jej feministyczne poglądy i odwaga w kwestionowaniu pewnych archaicznych tradycji dworu uwidoczniły przepaść między nią a Middleton" - zauważa.

Według autora biografii Harry’ego i Meghan, decyzja książęcej pary o opuszczeniu dworu i wyprowadzce z Wielkiej Brytanii była logiczna i słuszna. Jak twierdzi, postanowili uciec z więzienia, jakim było dla nich życie na królewskim dworze. Winę za taki stan rzeczy ponosi jego zdaniem pałac.

"Myślę, że gdyby Meghan była cichą podporządkowaną żoną, sytuacja wyglądałaby zupełnie inaczej. Ale ona nigdy taka nie była i nie miała zamiaru dopasować się do roli wiecznie uśmiechniętej księżnej bez własnych poglądów. Pałac nie potrafił poradzić sobie z silną, niezależną kobietą" – konkluduje Scobie. 

Czytaj więcej:

Harry i Meghan oficjalnie opuścili rodzinę królewską

Harry i Meghan odcinają się od brytyjskich mediów

Meghan uważa, że "członkowie rodziny królewskiej spiskowali przeciwko niej"

Książę Andrzej w tarapatach: Czy była partnerka Epsteina będzie zeznawać na jego temat?

Meghan i Harry odcinają się od książki na ich temat

Harry i Meghan "stracili szansę" na powrót do królewskiego życia

Meghan Markle namawia do udziału w wyborach prezydenckich w USA

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 25.09.2020
  GBP 4.980 złEUR 4.548 złUSD 3.902 złCHF 4.210 zł

  Sport


  Sport

  Reklama