Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Włoski rząd przyznał obywatelstwo ciężko choremu brytyjskiemu dziecku, by mogło być leczone w Rzymie

Włoski rząd przyznał obywatelstwo ciężko choremu brytyjskiemu dziecku, by mogło być leczone w Rzymie
Dziewczynka cierpi na rzadką chorobę metaboliczną i jest podłączona do aparatury utrzymującej ją przy życiu. (Fot. screenshot/BBC)
Rząd Włoch przyznał obywatelstwo tego kraju ciężko chorej 8-miesięcznej dziewczynce z Wielkiej Brytanii po to, by mogła być leczona w watykańskim szpitalu, który wyraził gotowość jej przyjęcia. Wcześniej brytyjski sąd utrzymał w mocy decyzję lekarzy, umożliwiającą odłączenie niemowlęcia od aparatury podtrzymującej życie.
Reklama
Reklama

Przypadek Indi Gregory to kolejny w Wielkiej Brytanii przykład sądowego sporu lekarzy i rodziców ciężko chorego dziecka o jego ratowanie i prawo do leczenia. Ponownie watykański szpital Bambino Gesu (Dzieciątka Jezus) zadeklarował gotowość podjęcia się leczenia takiego dziecka.

Dziewczynka cierpi na rzadką chorobę metaboliczną, znaną jako mitochondrialna, która spowodowała już postępujące uszkodzenie mózgu. Indi jest podłączona do aparatury utrzymującej ją przy życiu - wyjaśnili lekarze przed sądem w Londynie.

Sąd ten podtrzymał ich stanowisko, zgodnie z którym w tym przypadku należy odłączyć dziecko od aparatury. Zgodnie z brytyjskim prawodawstwem zasadniczą kwestią w takiej sytuacji jest to, co jest najlepsze dla dziecka, nawet jeśli rodzice są przeciwnego zdania.

Rodzina Indi Gregory, wspierana przez grupę Chrześcijańska Troska, ma teraz nadzieję, że przyznanie włoskiego obywatelstwa umożliwi jej przewiezienie do szpitala w Rzymie, który chce się nią zająć. Kilka dni wcześniej sąd brytyjski orzekł, że dziewczynka nie może być przewieziona do Włoch.

Rodzice po wczorajszym podjęciu decyzji przez rząd Giorgii Meloni wystąpili do sądu w Londynie o zgodę na przewiezienie ich córki do Rzymu i teraz oczekują na decyzję. Włoski rząd zapowiada zaś, że zapłaci za leczenie.

W komentarzach we włoskich mediach zwraca się uwagę na słowa premier: "Mówią, że nie ma zbyt wielu nadziei, ale ja zrobię to, co mogę, by ratować jej życie".

Jak się zauważa, szpital Bambino Gesu nie przedstawił szczegółów dotyczących proponowanego leczenia.

Czytaj więcej:

Włoszki coraz później rodzą pierwsze dziecko - średnio po 32. roku życia

Dziecko z Sycylii dostanie odszkodowanie za zakaz zabawy na powietrzu podczas lockdownu

    Komentarze
    Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
    Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
    Dodaj komentarz
    Reklama
    Reklama
    Kurs NBP z dnia 26.04.2024
    GBP 5.0414 złEUR 4.3225 złUSD 4.0245 złCHF 4.4145 zł
    Reklama

    Sport


    Reklama
    Reklama