Menu

Włochy zniosły większość ograniczeń. Dzisiaj otwierają granice

Włochy zniosły większość ograniczeń. Dzisiaj otwierają granice
W tej fazie walki z epidemią decyzje dotyczące zasad otwarcia podejmują władze regionalne. (Fot. Getty Images)
We Włoszech zniesiono niemal wszystkie ograniczenia wprowadzone w związku z pandemią koronawirusa. Od dzisiaj kraj otwiera swoje granice dla obywateli strefy Schengen i Wielkiej Brytanii.
Reklama

Od dzisiaj Włosi mogą również znów podróżować po swoim kraju. Prawo to odzyskali po prawie trzech miesiącach. 

Zniesienie tych kluczowych restrykcji oraz wymogu przedstawiania ważnego powodu podróży następuje w momencie wyraźnej poprawy sytuacji epidemiologicznej, gdy w siedmiu regionach nie zanotowano żadnych kolejnych zgonów z powodu Covid-19, a w ośmiu nie ma nowych zakażeń.

Włosi mogą odwiedzać rodziny i przyjaciół w innych regionach kraju, a przede wszystkim pojechać na wakacje po długiej narodowej kwarantannie. Ograniczenia w podróży zostają zdjęte na kilka dni przed zakończeniem roku szkolnego, który od marca trwa wyłącznie w formie zdalnego nauczania.

W tej fazie walki z epidemią decyzje dotyczące zasad otwarcia podejmują władze regionalne. Rząd Giuseppe Contego nie postawił żadnych dodatkowych warunków. "Kraj zaczyna żyć" - ogłosił w przeddzień tzw. trzeciej fazy minister do spraw regionów Francesco Boccia.

Władze stołecznego Lacjum zapowiedziały mierzenie temperatury pasażerom pociągów, samolotów i statków. Nie będą mogły wyruszyć w podróż osoby z temperaturą powyżej 37,5 st., zaś przyjeżdżający będą w takim przypadku kierowani do domowej izolacji i na badanie na obecność koronawirusa.

Od dzisiaj Włosi mogą również znów podróżować po swoim kraju. (Fot. Getty Images)

Na Sardynii, której gubernator chciał początkowo wprowadzić paszport sanitarny potwierdzający brak wirusa, obowiązywać będzie skrupulatny system kontroli i rejestracji wszystkich przyjezdnych, umożliwiający ustalenie miejsca ich pobytu.

Na Sycylii na lotniskach i w portach będzie prowadzony pomiar temperatury. Uruchomiona zostanie aplikacja z lokalizacją pobytu użytkownika. Z kolei władze Apulii oczekują, że każda przybywająca tam osoba zasygnalizuje swój przyjazd i zostawi informację, jak można się z nią skontaktować. Kontrole przyjezdnych prowadzone będą w Kampanii.

Dyrekcja włoskich kolei zapowiedziała, że w całym kraju nie będą wpuszczane do pociągów dużych prędkości oraz Intercity osoby z temperaturą powyżej 37,5 stopnia.

Wszędzie ma dalej obowiązywać wymóg zachowania dystansu społecznego oraz zakaz obejmowania i pocałunków. Mogą sobie na to pozwolić tylko osoby mieszkające razem. Za złamanie tych przepisów grozi kara finansowa, nawet do 400 euro.

Czytaj więcej:

Włochy: Koniec kwarantanny, czyli kluczowy etap otwarcia kraju

Władze Sardynii: Wjadą tylko ci, którzy przedstawią wynik testu

Włochy: Po 84 dniach otwarto Koloseum

Burmistrz Wenecji cieszy się z przyjazdu turystów z Niemiec

Grecja zmienia zdanie. Jednak wpuści Polaków

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 03.07.2020
  GBP 4.956 złEUR 4.467 złUSD 3.976 złCHF 4.202 zł

  Sport


  Sport

  Reklama