Menu

Włochy i Grecja szykują się na lato. Otworzą granice i lotniska

Włochy i Grecja szykują się na lato. Otworzą granice i lotniska
Przyjeżdżający do Grecji turyści będą poddawani testom na obecność koronawirusa. (Fot. Getty Images)
Premier Grecji Kyriakos Micotakis zapowiedział wczoraj otwarcie od 15 czerwca sezonu turystycznego. Z kolei 3 czerwca pracę wznowią wszystkie lotniska we Włoszech - ogłosiła minister infrastruktury i transportu Paola De Micheli.
Reklama

W Grecji od początku lipca wznowione mają być międzynarodowe loty do najpopularniejszych miejscowości turystycznych. Szef rządu w Atenach zapowiedział wczoraj, że przyjeżdżający do Grecji turyści będą poddawani testom na obecność koronawirusa.

Zaznaczył, że w placówkach turystycznych nadal będzie obowiązywał rygor sanitarny, ale nie na tyle, by "przesłonił nasze jasne słońce lub naturalne piękno Grecji".

Micotakis ogłosił przy tym sukces swojego rządu w walce z pandemią koronawirusa, przez co Grecja stała się jego zdaniem przykładem do naśladowania dla świata. Słowa premiera potwierdzają statystyki: dotychczas w całym kraju wykryto 2 850 infekcji koronawirusem, zmarło 166 zakażonych osób. W ciągu ostatniej doby wykryto 10 nowych zakażeń, a w ciągu ostatnich siedmiu dni - 90.

Już w poniedziałek w całym kraju otwarto dla zwiedzających atrakcje archeologiczne, w tym ateński Akropol. W czerwcu otwarte zostaną m.in. muzea i kina letnie.

3 czerwca wznowią działalność wszystkie lotniska we Włoszech. (Fot. Getty Images)

Z kolei 3 czerwca wznowią działalność wszystkie lotniska we Włoszech - ogłosiła wczoraj minister infrastruktury i transportu Paola De Micheli. Tego dnia otwarte zostaną granice regionów, a także kraju dla przybyszów z państw europejskich.

Szefowa resortu podkreśliła, że decyzja o otwarciu lotnisk umożliwi wznowienie zarówno połączeń krajowych, jak i międzynarodowych.

Wcześniej tego dnia włoskie linie Alitalia poinformowały, że 2 czerwca przywracają loty z Rzymu do Nowego Jorku, a także do Madrytu i Barcelony oraz z Mediolanu na południe Włoch.

Czytaj więcej:

Kraje południa Europy stracą najwięcej zagranicznych turystów

Włochy: Od 18 maja podróże po regionie, od 3 czerwca otwarte granice kraju

Europa przygotowuje się do sezonu turystycznego

Włochy otwierają 3 czerwca granice z krajami UE i Wielką Brytanią

Od 1 czerwca bez kwarantanny na Bałkanach

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 22.05.2020
  GBP 5.054 złEUR 4.523 złUSD 4.150 złCHF 4.269 zł

  Sport


  Sport

  Reklama