Menu

Włochy: Słona kara za rzymskie wakacje

Włochy: Słona kara za rzymskie wakacje
Osoby, które próbują ukryć fakt przyjazdu w celach turystycznych może spotkać surowa kara. (Fot. Getty Images)
2 tys. euro kary zapłaciła para niemieckich turystów w Rzymie za to, że zwiedzała miasto, a po przyjeździe do Włoch nie poddała się obowiązkowej kwarantannie, wymaganej z chwilą przekroczenia granic kraju. Teraz muszą ją odbyć pod nadzorem.
Reklama

Rzymskie wakacje drogo kosztowały dwoje Niemców, którzy przyjechali w momencie, gdy Włochy są jeszcze zamknięte dla turystów.

Agencja ADNKronos podała wczoraj, że para została zatrzymana w samochodzie podczas rutynowej kontroli na ulicy Wiecznego Miasta, jakiej poddawane są codziennie w tygodniach kwarantanny i restrykcji tysiące ludzi. Każdy do niedzieli włącznie musi wykazać uzasadniony powód przemieszczania się w wymaganym autocertyfikacie.

Policja ustaliła, że w aucie w centrum nie siedzieli rzymianie, ale turyści z Niemiec, którzy jeździli bez ważnego powodu. Wyjaśnili, że jechali zobaczyć Fontannę di Trevi.

Co więcej, jak się okazało, po przyjeździe do Włoch nie zawiadomili władz o swoim przyjeździe, co także jest konieczne i nie poddali się wymaganej 14-dniowej kwarantannie.

Oboje dostali po 1 000 euro grzywny za złamanie przepisów, wprowadzonych na czas epidemii i zostali skierowani na przymusową kwarantannę, która będzie nadzorowana przez władze sanitarne. 

Czytaj więcej:

Włosi nie mogą się doczekać ponownego otwarcia barów i restauracji

Burmistrz Florencji: Muzea pozostaną zamknięte, musimy oszczędzać

Włochy: Od 18 maja podróże po regionie, od 3 czerwca otwarte granice kraju

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 22.05.2020
  GBP 5.054 złEUR 4.523 złUSD 4.150 złCHF 4.269 zł

  Sport


  Sport

  Reklama