Menu

Włochy: Więzienie za dyskryminację osób LGBT

Włochy: Więzienie za dyskryminację osób LGBT
Włoski rząd zwiększy ochronę mniejszości seksualnych w kraju. (Fot. Getty Images)
Projekt ustawy, który trafił już do parlamentu, przewiduje kary do 6 lat więzienia za przemoc wobec osób homoseksualnych i transseksualnych oraz do półtora roku pozbawienia wolności za dyskryminację. Wśród kar dodatkowych jest między innymi 6 tys. euro grzywny.
Reklama

Projekt ustawy o walce z przestępstwami z nienawiści do mniejszości seksualnych i dyskryminacją przygotował deputowany współrządzącej centrolewicowej Partii Demokratycznej Alessandro Zan.

Oprócz kar więzienia nowe prawo przewiduje także prowadzenie specjalnych lekcji w szkołach na temat konieczności walki z dyskryminacją.

Projekt pojawił się po brutalnym pobiciu 25-latka we włoskim Pescarze. Mężczyzna trafił do szpitala ze złamaną szczęką po tym, jak został zaatakowany przez 7 osób, gdy szedł po ulice ze swoim partnerem.

We włoskiej stolicy zorganizowano pikietę poparcia dla ustawy. Pojawili się na niej m.in. poalitycy koalicyjnego Ruchu Pięciu Gwiazd, a także przedstawiciele organizacji pozarządowych walczących o prawa mniejszości.

Na ochronę mniejszości nie zgodził się Kościół katolicki, który skrytykował projekt. Przedstawiciele kościoła zorganizowali pikiety w ramach protestu, na których używano takich haseł jak "Pozostańy wolni" czy "Nie dla prawa zabijającego wolność". 

Czytaj więcej:

Polska w raporcie USA na liście krajów łamiących prawa człowieka

RPO wzywa do powstrzymania mowy nienawiści wobec Polaków LGBT

Norwegia: Osoby LGBT z pierwszeństwem otrzymania azylu

  Komentarze
  • Phe
   13 lipca 2020, 09:59

   Do tego szpital psychiatryczny dla osob skazanych za 'homofobie' niczym w Holandii.
   Tak sie broni socjalizm czyli sprawdzone metody KGB wobec opozycji w 2020 roku.

  • Tomek
   13 lipca 2020, 10:53

   Mam brata geya i bardzo go kocham. Jest dla mnie wszystkim. Nigdy nie pozwolę go skrzywdzić. Gratuluje rządowi we Włoszech takich decyzji.

  • Pawel
   13 lipca 2020, 10:58

   Boże chroń Polskę.

  • Vistula
   13 lipca 2020, 11:51

   Jak ktos uzywa przemocy wobec kogos innego za to ze ten jest inny to faktycznie powinien byc za to karany. Czy masakra Polakow na Wolyniu nie byla na tym samym tle. Trzeba miec niezle zryty mozg zeby chciec kogos skrzywdzic za to ze cos tam robi inaczej niz wszyscy.

  • Rob
   13 lipca 2020, 11:57

   Brawo Wlochy!

  • Ja
   13 lipca 2020, 12:04

   Krok w dobrym kierunku dla nich, szkoda tylko że w Polsce idzie to w odwrotną stronę.

  • Jan
   13 lipca 2020, 12:22

   Wlochy to juz od dawna dno i szambo. Kraj trzeiego albo nawet czwartego swiata trzeba ich spisac na straty nic dobrego juz tam nie bedzie.

  • Marko
   13 lipca 2020, 12:36

   Gratuluję Włochom mądrego i ludzkiego podejścia do osób LGBT. Brawo.

  • Sławka
   13 lipca 2020, 13:05

   a dlaczego wyróżnia się gejów? za atak na inną osobę należy się kara, prawo nie może dyskryminować. jeśli osoba niepełnosprawna albo otyła jest wyśmiewana to też to będzie karane? czy może grubych można bezkarnie wyśmiewać, ale gejów już nie można? to jest lewicowa hipokryzja i niszczenie wartości.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 25.01.2021
  GBP 5.114 złEUR 4.544 złUSD 3.740 złCHF 4.216 zł

  Sport


  Sport

  Reklama