Menu

Wizyta na A&E tylko przez NHS 111? Ruszają testy

Wizyta na A&E tylko przez NHS 111? Ruszają testy
Rząd chce zmniejszyć liczbę osób, które niepotrzebnie odwiedzają oddział ratunkowy. (Fot. Getty Images)
Osoby potrzebujące wizyty na oddziale A&E w niektórych regionach będą od dziś proszone o to, aby zarezerwować wizytę za pośrednictwem usługi NHS 111. Szef służby zdrowia Matt Hancock ma nadzieję, że rozwiązanie pozwoli na zmniejszenie liczy niepotrzebnych wizyt na oddziałach ratunkowych.
Reklama

Testy rozwiązania ruszyły w Kornwalii, Portsmouth, Hampshire, Blackpool oraz Warrington. Docelowo mają być wprowadzone w całym kraju, aby lepiej łączyć pacjentów i ich objawy z właściwymi specjalistami, zmniejszając tym samym presję na pracownikach oddziałów ratunkowych.

Według rządowych informacji, pomysł ma zostać rozszerzony na cały kraj w grudniu br. Kilka tygodni przed jego wdrożeniem w mediach rozpocznie się specjalna kampania "Help Us Help You".

Jednocześnie NHS podkreśla, że osoby, których życie jest zagrożone, nadal powinny kontaktować się bezpośrednio pod numerem 999.

NHS 111 to usługa telefoniczna i online, która umożliwia uzyskanie porady medycznej o każdej porze dnia i nocy. Jej pracownicy często są pierwszymi osobami, które rozmawiają z zaniepokojoną osobą i tym sposobem mają możliwość właściwego przekierowania chorego.

W ostatnich latach liczba pracowników NHS 111 znacznie wzrosła, a w ich szeregach, poza konsultantami, znaleźli się lekarze i specjaliści. 

W związku z trudną sytuacją epidemiologiczną w kraju, a także zbliżającym się sezonem zimowym, oddziały A&E w Wielkiej Brytanii otrzymały dodatkowe fundusze na swoją działalność. Wśród nich jest m.in. 150 mln funtów na wprowadzenie systemów zapobiegających kolejkom, a także 300 mln funtów na zakup najnowszego sprzętu do leczenia. 

Czytaj więcej:

Polacy w UK zachęcani do zadbania o swoje zdrowie psychiczne

NHS wzywa przychodnie do informowania o możliwości zobaczenia się z GP

Szpital polowy dla zakażonych koronawirusem wkrótce może zostać ponownie otwarty

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 20.10.2020
  GBP 5.045 złEUR 4.587 złUSD 3.893 złCHF 4.281 zł

  Sport


  Sport

  Reklama