Menu

Wimbledon odwołany, ale organizatorzy dostaną gigantyczne pieniądze

Wimbledon odwołany, ale organizatorzy dostaną gigantyczne pieniądze
Organizatorzy turnieju przez 17 lat płacili miliony za ubezpieczenie od... epidemii. (Fot. Getty Images)
Organizatorzy Wimbledonu za odwołanie z powodu koronawirusa tegorocznej edycji wielkoszlemowego turnieju tenisowego dostaną z ubezpieczenia 141 milionów dolarów - podał dziennikarz 'The Action Network'. Za polisę obejmującą pandemię zapłacili łącznie od 2004 roku 34 mln.
Reklama

The Action Network" to amerykański portal zajmujący się tematyką zakładów sportowych i dostarczający analizy oraz dane. Pracujący dla niego Darren Rovell napisał, że organizatorzy Wimbledonu od 2004 roku opłacają polisę, która obejmuje ryzyko pandemii. Rocznie to wydatek 2 mln dolarów.

Jak dodał, za odwołanie tegorocznych prestiżowych zmagań w Londynie, które były zaplanowane w dniach 29 czerwca - 12 lipca, organizatorzy dostaną 141 mln. "Zawsze staraliśmy się o zakup optymalnej spośród dostępnych ochrony ubezpieczeniowej" - zaznaczył rzecznik All England Lawn Tennis Club (AELTC), cytowany przez dziennikarza zajmującego się ekonomią w sporcie.

Tegoroczna edycja Wimbledonu oficjalnie została odwołana 1 kwietnia. Już wcześniej organizatorzy wykluczyli możliwość przeprowadzenia turnieju bez kibiców. Odrzucano także możliwość rywalizacji w skróconym formacie.

Historia londyńskiego turnieju sięga 1877 roku. Do obecnego sezonu - w związku z I i II wojną światową - nie odbyło się łącznie 10 edycji; ostatnio w 1945 roku.

Jak podawały media, rocznie organizacja tej imprezy, daje organizatorom ponad 250 mln funtów (przed odliczeniem podatku, który wynosi prawie 4,5 mln).

Czytaj więcej:

Wimbledon odwołany z powodu koronawirusa

Gwiazdy tenisa "zszokowane" i "zdruzgotane" odwołaniem Wimbledonu

Fibak: Czuję, że US Open i French Open też się w tym roku nie odbędą

  Komentarze
  • Celestyn76
   10 kwietnia, 08:36

   Skoro placili to nalezy I'm sie odszkodowanie ro chyba normalne ale I tak uwazqm ze turniej powinien sie odbyc

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 27.05.2020
  GBP 4.983 złEUR 4.438 złUSD 4.050 złCHF 4.171 zł

  Sport


  Sport

  Reklama