Wimbledon: Sinner i broniący tytułu Alcaraz w ćwierćfinale

Czy ci dwaj giganci zmierzą się w finale? (Fot. GLYN KIRK/AFP via Getty Images/Getty Images)
Włoch Jannik Sinner awansował wczoraj do ćwierćfinału wielkoszlemowego Wimbledonu w Londynie, podobnie jak broniący tytułu Carlos Alcaraz.

Lider rankingu tenisistów pokonał wczoraj rozstawionego z numerem 14. Amerykanina Bena Sheltona 6:2, 6:4, 7:6 (11-9). Spotkanie trwało dwie godziny i osiem minut.

Sinner problemy miał tylko w trzecim secie. Na jego początku został przełamany, ale odrobił stratę i doprowadził do tie-breaka. W nim obronił trzy piłki setowe, a następnie wykorzystał drugą meczową.

To było ich czwarte spotkanie i trzecie z rzędu zwycięstwo Włocha. Kolejnym rywalem Sinnera będzie jutro Rosjanin Daniił Miedwiediew (nr 5.).

Tymczasem rozstawiony z numerem trzecim hiszpański tenisista Carlos Alcaraz pokonał wczoraj Francuza Ugo Humberta (nr 16.) 6:3, 6:4, 1:6, 7:5.

Spotkanie trwało blisko trzy godziny. Po porażce w trzecim secie, w czwartym Alcaraz musiał wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności. Dwukrotnie przełamał rywala i przypieczętował awans do ćwierćfinału.

Kolejnym rywalem Alcaraza będzie Amerykanin Tommy Paul (nr 12.).