Menu

Wielka Brytania wciąż chce deportować azylantów do krajów UE

Wielka Brytania wciąż chce deportować azylantów do krajów UE
Co 4. uchodźca przybywający do UK dostał już informację, że będzie deportowany. (Fot. Getty Images)
Ponad 1 500 osób ubiegających się o azyl w Wielkiej Brytanii otrzymało informację, że mogą być deportowane do kontynentalnej części Europy, gdyż swobodnie po niej podróżowały, gdy wyjechały ze swojego pierwotnego kraju. Brytyjskie media zwracają jednak uwagę, że Home Office nie ma obecnie żadnej umowy z UE, która mogłaby to umożliwić.
Reklama
Reklama

Nowe rządowe dane, na które powołuje się portal Independent.co.uk wykazały, że Home Office odmówił rozpatrywania wniosków o azyl 1 503 osób. Jest to jedna czwarta wszystkich uchodźców, jacy pojawili się w Wielkiej Brytanii od początku tego roku. 

Obecnie brytyjscy urzędnicy sprawdzają, w jaki sposób mogą deportować nielegalnych imigrantów z powrotem do krajów UE.

Szefowa brytyjskiego MSW Priti Patel w marcu ogłosiła, że wszyscy imigranci przybywający do Wielkiej Brytanii nieautoryzowanymi drogami nie mają możliwości starania się azyl, ponieważ w drodze na Wyspy minęli już bezpieczne kraje. Zwykle w tym kontekście mowa o krajach UE.

Priti Patel zapewniła wówczas, że Home Office znajdzie alternatywę dla umowy dublińskiej, która pozwalała na swobodne przemieszczanie azylantów pomiędzy krajami Wspólnoty.

Portal Independent.co.uk wskazuje jednak, że większość krajów UE - w tym Francja, Niemcy, Holandia, Belgia oraz Szwecja - nie zamierza podejmować z Brytyjczykami takich rozmów o współpracy.

Czytaj więcej:

Masowe deportacje imigrantów w UK. Służby chcą zdążyć przed Brexitem

Czy rewolucja na granicy UK ma zredukować saldo migracji?

  Komentarze
  • TiBi
   28 maja, 09:12

   Nie mogą tego zrobić. Ponieważ na stronie Home Office jest informacja ze kazdy wniosek musi być rozpatrzony indywidualne. Oraz nie można odmuwic pomocy osobie która jest prześladowania. To pokazuje skalę niewiedzy o swojch przepisach, oraz głupocie. Liczy się data złożenia wniosku oraz kraj. Jeśli osoba złożyła więcej wniosków i w innych krajach, to zgodnie z prawem zostanie skierowana do kraju gdzie pierwszy raz złożyła wniosek.

  • Do TiBi :
   28 maja, 10:53

   Proponuje powrot do szkoly aby poprawic ortografie !!!

  • Olo
   28 maja, 11:39

   Siostry, które przywiozły dziesiątki Polaków do Wielkiej Brytanii, aby złożyć fałszywe roszczenia o zasiłek o wartości 300 000 funtów, trafiają do więzienia. Tylko jeden przykład, dlaczego swoboda przemieszczania się w UE była całkowitą katastrofą dla Wielkiej Brytanii

  • Olek
   28 maja, 11:42

   Pchają się do uk po zasiłki przecież nie będą pracować. Lenie śmierdzące

  • Do TiBi
   28 maja, 11:58

   Proponuje doksztalcic sie z tematyki dysortografi oraz dysleksji. Zaznajmic sie rowniez ze skala problemu oraz z istniejacymi stowarzyszeniem krajowym oraz miedzynarodowym nim nastepny razem napiszesz do kogos na temat znajomoscia przez ta osobe zasad ortografi, interpunkcji, poprawnego poslugiwania sie jezykiem.
   Gwarantuje Ci, ze jezeli ta osoba jest "dys...." a Ty nie to ma wyzsze IQ niz Ty I to sporo. Rownowaga w przyrodzie musi byc. W przypadku takich osob, ktore sa dylektykami i maja problemy z jezykami to posiadaja IQ wyzsze niz wiekszosc ludzi.
   Pozdrawiam

  • Madry
   28 maja, 12:15

   Brexit means Brexit - the British electorate to leave the EU must be respected!

  • TiBi
   28 maja, 12:30

   Doktor Miodek kiedyś powiedział o kulturze poprawiania ludzi na forach że to nie poprawne Savoir-vivre zasady dobrego wychowania. Tłumaczyć na polski że Cham będzie chamem nawet z wykształceniem polonisty.

  • CDN
   28 maja, 14:56

   Sprawdzanie ortografii i gramatyki na portalu to objaw Choroby natręctw zwanej potocznie Nerwica dwubiegunowa. Jest to skutek uboczny szczepionki na Covid19

  • Gosia
   28 maja, 15:07

   Ja sądzę że osoba że skłonnością do sprawdzania ortografii, posada również problem z częstym onanizmem połączona z nerwica natręctw. Niestety na głupotę nie ma obecnie lekarstwa.

  • No pasaran
   29 maja, 00:56

   @Tibi. Na pewno chodzi Ci o poprawianie błędów ortograficznych, a nie błędów merytorycznych, to raz. Po drugie nie doktor Miodek, ale profesor Miodek. Po trzecie, on sam mówi nam, jak należy pisać. Czyli robi to w jakimś celu. Po czwarte, nie prowadzi on poradnika savoir-vivre. Po piąte, rażące błędy, typu "odmuwic" , kłócą się z najogólniej pojętą estetyką. Po szóste, dysortografia dotyczy ludzi piszących ręcznie, a nie używających kompa, którego słowniki domyślne wpisują na ogół poprawną pisownię i wyraz " odmuwic " nie ma racji bytu. Po siódme, Twoje zdanie " Tłumaczyć na polski ...." świadczy nie o dysortografii, tylko o tym, że język polski, może nie być Twoim pierwszym językiem, lub mówiłeś po polsku, potem np. w wieku 10 lat poszedłeś do angielskiej szkoły i wychodzi to, co wychodzi. A poza tym, jaki sens miałyby nasze komentarze, gdybyśmy sobie nie wypominali błędów. Byłoby smutno. Serdecznie pozdrawiam.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 23.07.2021
  GBP 5.3349 złEUR 4.5747 złUSD 3.8851 złCHF 4.2208 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama