Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Wielka Brytania: Rasizm i mobbing w kancelarii rady ministrów

Wielka Brytania: Rasizm i mobbing w kancelarii rady ministrów
Kancelaria rady ministrów w UK charakteryzuje się najwyższym wskaźnikiem występowania mobbingu i nękania wśród wszystkich departamentów rządowych. (Fot. Getty Images)
Zarzuty dotyczące mobbingu i rasizmu w kancelarii rady ministrów pojawiły się w ujawnionym wewnętrznym raporcie rządowym. Dokument, do którego dotarła BBC, wskazuje, że jeden na dziesięciu pracowników kancelarii doświadczył mobbingu lub molestowania.
Reklama
Reklama

Departament, który znajduje się w samym sercu machiny rządowej i jest odpowiedzialny za realizację najważniejszych obszarów działania rządu, jest zdominowany przez ludzi z "wyższych sfer z londyńskim akcentem" - wskazała ankieta przeprowadzona wśród pracowników.

Pracownicy należący do mniejszości etnicznych opisywali, że "czasami mieli wrażenie, że muszą zmienić swoje zachowanie, aby się dopasować" - czytamy w raporcie. Niektórzy z nich mieli poczucie, że ich pomysły są traktowane mniej poważnie niż pomysły ich białych kolegów, i zgłaszali " przejawy mikroagresji, takie jak na przykład mylenie ich z kimś innym".

W raporcie czytamy, że drugim najczęściej wymienianym przez pracowników motywem dyskryminacji była ich płeć, a kobiety opisywały "sytuacje, w których czuły, że ich pomysły nie są doceniane".

Badanie przeprowadzone w 2021 roku wśród pracowników wykazało, że kancelaria rady ministrów, która zatrudnia około 10 000 osób, charakteryzuje się najwyższym wskaźnikiem występowania mobbingu i nękania wśród wszystkich departamentów rządowych oraz trzecim najwyższym wskaźnikiem po względem dyskryminacji.

Ujawniony raport uwzględnia między innymi szczegóły kontroli oraz wyniki ankiet i badań grupowych przeprowadzonych z 145 pracownikami. Została ona zlecona w październiku ubiegłego roku po naciskach ze strony związku zawodowego Public and Commercial Services Union (PCS), który reprezentuje urzędników służby cywilnej.

Badanie przeprowadzone wśród pracowników w 2021 roku wykazało, że spośród tych, którzy doświadczyli mobbingu lub molestowania w ciągu ostatnich 12 miesięcy, 37% zgłosiło te incydenty. Jednak niektórzy pracownicy obawiali się, że jeśli zgłoszą swoje problemy, zostaną naznaczeni "negatywnym piętnem", co zaszkodzi ich karierze.

Stwierdzono również, że panuje przekonanie, że osoby oskarżone o niewłaściwe zachowanie nie są dyscyplinowane.

Rzecznik kancelarii rady ministrów oświadczył, że departament ten nie toleruje mobbingu, molestowania ani dyskryminacji w żadnej formie.

Czytaj więcej:

Wysoki rangą funkcjonariusz przyznaje, że rasizm jest problemem w Met Police

Dlaczego zrezygnował rządowy doradca ds. etyki? Boris Johnson wezwany do wyjaśnienia

Anglia: Władze miasta ignorowały przemoc seksualną wobec dzieci bojąc się zarzutu o rasizm

Sondaż dla portalu wPolityce.pl: Co czwarty Polak doświadczył mobbingu

Prawo.pl: Polskie przepisy ws. mobbingu powinny lepiej chronić ofiary

    Reklama
    Reklama
    Kurs NBP z dnia 26.04.2024
    GBP 5.0414 złEUR 4.3225 złUSD 4.0245 złCHF 4.4145 zł
    Reklama

    Sport


    Reklama
    Reklama