Wielgosz po raz szósty najlepszy w klasie Hot Hatch

DObry start Polaków na 2015 MSA British Rallycross Championship (Fot. Anna Frask, Anna Imberczak. Kaste)
Rallycrossowcy z Wielkiej Brytanii spotkali się po raz kolejny, tym razem na walijskim torze w Pembrey. 19 lipca wystartowali także zawodnicy z Polski.

Do zawodów zgłosiło się blisko 60 załóg. Piękna pogoda sprawiła, że zawody odbywały się w obecności wielu fanów sportów motorowych.

Na pierwszym biegu kwalifikacyjnym rewelacyjnym startem popisał się Frask, który po prowadzeniu na pierwszym okrążeniu popełnił mały błąd i spadł za świetnie jadących Marciniaka i Wielgosza.

Biegi kwalifikacyjne wygrali odpowiednio Marciniak, Wielgosz, Marciniak. Obaj pokazali niesamowitą prędkość do samego końca. Potyra natomiast plasował się pomiędzy drugą a czwartą pozycją dzielnie walcząc Wołochem.

Już teraz widać, że dotychczasowe starty nie poszły na marne i za każdym razem procentują. Frask borykał się ze swoim Saxo. Jego auto przez cały czas traciło moc tym samym całą rundę ukończył na szóstej pozycji. Jednak czasy i tor jazdy pokazują,że już niedługo mógłby włączyć się do walki z najszybszymi tej klasy.

Bieg finałowy wygrał Marciniak jednak decyzją sędziów została nałożona na niego kara dziesięciu sekund,a co za tym idzie utrata pierwszej pozycji na rzecz Wielgosza. Tym samym Wielgosz po raz szósty w tym sezonie wygrał klasę „Hot Hatch”. Marciniak przyjechał drugi, a trzecie miejsce zajął Potyra.

Całą rundę wygrał Julian Godfrey, drugi był Scott, trzeci - Grant. Kolejne zawody odbędą się 31 sierpnia 2015 roku. Wiecej informacji na temat startów można znaleźć na stronie intenetowej: http://rallycross.autoklub.pl.