WTA Sydney: Porażka Radwańskiej w drugiej rundzie

Agnieszka Radwańska nie obroni tytułu wywalczonego przed rokiem. Polka przegrała w drugiej rundzie turnieju WTA w Sydney z Bethanie Mattek-Sands 5:7, 2:6. Mecz trwał godzinę i 34 minuty.
Dla krakowianki był to pierwszy mecz w tym turnieju, gdyż w pierwszej rundzie miała wolny los. Spotkanie dobrze rozpoczęło się dla Polki, która w pewnym momencie prowadziła już 3:0. Później jednak Amerykanka trzykrotnie przełamała serwis Agnieszki i wygrała pierwszą partię. W drugim secie Radwańska znów przegrała trzy gemy przy własnym podaniu i odpadła z turnieju.

Dla naszej tenisistki był to ostatni sprawdzian przez wielkoszlemowym Australian Open, które rozpocznie się 13 stycznia. Wtorkowa porażka Radwańskiej była o tyle zaskakująca, że Polka startowała w turnieju jako najwyżej rozstawiona zawodniczka. Co więcej, jak wyliczyli analitycy, jest to pierwszy raz od 1990 roku kiedy to zwyciężczyni turnieju sprzed roku odpadła w swoim pierwszym meczu.