Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

"W norweskiej pracy mówi się po norwesku". Muzułmańska polityk krytykuje Polaków

"W norweskiej pracy mówi się po norwesku". Muzułmańska polityk krytykuje Polaków
Hadia Tajik uważa, że Polacy nie integrują się w wystarczającym stopniu z Norwegami. (Fot. Twitter/@StaaleGroette)
'W norweskiej pracy mówi się po norwesku' - stwierdziła wiceprzewodnicząca Partii Pracy Hadia Tajik, nawiązując do polskich pracowników. Wypowiedź wzbudziła wiele emocji nie tylko wśród Polonii, ale także autochtonów.
Reklama

Według polityk, używanie języka mniejszości zniechęca norweską młodzież i uniemożliwia nawiązanie kontaktów w środowisku pracowniczym.

“Jak czuje się norweska młodzież, która idzie do pracy, gdzie padają wyłącznie polskie żarty?” – pytała Hadia Tajik w wywiadzie udzielonym "VG".

Jej poglądy wywołały oburzenie mediów oraz internautów. Dziennikarze VG i NRK podkreślali, że do tej pory takie wypowiedzi artykułowali wyłącznie skrajni prawicowcy i radykałowie postulujący o "czystą Norwegię”. Jednak oni celowali głównie w muzułmanów. Media skrytykowały Tajik, która sama jest muzułmanką, za generalizowanie i dyskryminowanie imigrantów z kraju nad Wisłą.

Internauci bronią Polaków, którzy ich zdaniem starają się - w przeciwieństwie do innych grup - porozumiewać z autochtonami.

“Polacy to jedna z niewielu grup, która próbuje dogadać się na wszelkie sposoby: nieidealnym norweskim, angielskim, niemieckim. Spośród wszystkich imigrantów to właśnie oni starają się najbardziej” - cytuje komentarze użytkowników portal.

 
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 23.08.2019
  GBP 4.805 złEUR 4.357 złUSD 3.937 złCHF 3.988 zł

  Sport


  Reklama