Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

"W norweskiej pracy mówi się po norwesku". Muzułmańska polityk krytykuje Polaków

"W norweskiej pracy mówi się po norwesku". Muzułmańska polityk krytykuje Polaków
Hadia Tajik uważa, że Polacy nie integrują się w wystarczającym stopniu z Norwegami. (Fot. Twitter/@StaaleGroette)
'W norweskiej pracy mówi się po norwesku' - stwierdziła wiceprzewodnicząca Partii Pracy Hadia Tajik, nawiązując do polskich pracowników. Wypowiedź wzbudziła wiele emocji nie tylko wśród Polonii, ale także autochtonów.
Reklama

Według polityk, używanie języka mniejszości zniechęca norweską młodzież i uniemożliwia nawiązanie kontaktów w środowisku pracowniczym.

“Jak czuje się norweska młodzież, która idzie do pracy, gdzie padają wyłącznie polskie żarty?” – pytała Hadia Tajik w wywiadzie udzielonym "VG".

Jej poglądy wywołały oburzenie mediów oraz internautów. Dziennikarze VG i NRK podkreślali, że do tej pory takie wypowiedzi artykułowali wyłącznie skrajni prawicowcy i radykałowie postulujący o "czystą Norwegię”. Jednak oni celowali głównie w muzułmanów. Media skrytykowały Tajik, która sama jest muzułmanką, za generalizowanie i dyskryminowanie imigrantów z kraju nad Wisłą.

Internauci bronią Polaków, którzy ich zdaniem starają się - w przeciwieństwie do innych grup - porozumiewać z autochtonami.

“Polacy to jedna z niewielu grup, która próbuje dogadać się na wszelkie sposoby: nieidealnym norweskim, angielskim, niemieckim. Spośród wszystkich imigrantów to właśnie oni starają się najbardziej” - cytuje komentarze użytkowników portal.

 

  Komentarze


  • Kłak
   26 lutego 2018, 14:46

   Jeżeli to jest rozmowa prywatna to będę rozmawiał w takim języku jaki mi pasuje i nie powinno to nikogo (zwłaszcza ròwnież obcokrajowca jak wskazuje jej nazwisko)obchodzić!

  • Zocha
   26 lutego 2018, 16:18

   Zuch kobieta!Napewno jako muzulmanska Pani polityk zintegrowala juz obywateli muzulmainskich w caaaalej Norwegii ...a teraz ,,wziela,, sie za Polakow.Serce rosnie- hahahaa.Serdecznie pozdrawiamy Polakow w Norwegii

  • Zorro
   26 lutego 2018, 17:02

   No po prostu rdzennych mieszkaniec Norwegii aż mi oczy wyszły kto jak kto ale ona powinna ugryźć się w język

  • JJ
   26 lutego 2018, 20:06

   ten moment, kiedy Multi Kulti wejdzie zbyt mocno :D

  • J23
   27 lutego 2018, 00:53

   Z niej jest taka muzulmanka jak z koziej d... traba, gdzie okrycie glowy tej zintegrowanej jesli wierzaca??!! Toz to jakas wyzwolona farbowana wywloka jest i tyle.
   Wiadomo ze na czyms trza kariere zrobic i najlepiej na opluwaniu Polakow, normalnie kopiuje Camerona tylko ze jemu to za bardzo na zdrowie nie wyszlo wiec ta tez predzej czy pozniej bedzie politycznym trupem...

  • Sobieski
   27 lutego 2018, 06:59

   Inteligencją to nie błysneła w swojej sytuacji. Moze dla tego tam kobiety nie maja prawa glosu

  • Chory świat
   27 lutego 2018, 15:59

   ( Lewactwo + islam = niechybna katastrofa ) - bezczelna zaślepiona muzolka .

  • Grzegorz rozwadowski
   28 lutego 2018, 18:16

   prawdopodobnie u siebie siedziala by w tej swojej lepiance bez prawa wypowiadania sie glupia koza

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 24.05.2019
  GBP 4.877 złEUR 4.299 złUSD 3.844 złCHF 3.833 zł

  Sport


  Reklama