Menu

W UK epidemia przemocy domowej wobec mężczyzn

W UK epidemia przemocy domowej wobec mężczyzn
Wiele ofiar uciekało z domu, a noc spędzało np. w samochodzie. (Fot. Getty Images)
Organizacje charytatywne w Wielkiej Brytanii zgłosiły drastyczny wzrost przemocy domowej wobec mężczyzn. Do nasilenia agresji doprowadziła blokada związana z Covid-19 - informuje BBC.
Reklama

W Wielkiej Brytanii ofiarom przemocy domowej pomaga m.in. Respect UK. Organizacja charytatywna przekazała, że od kwietnia do lipca ​​otrzymała od mężczyzn aż 13 812 telefonów i e-maili z prośbą o pomoc. Dla porównania, w tym samym okresie 2019 roku było ich 8 648.

"To 60-procentowy wzrost" - zauważa Ippo Panteloudakis z Respect UK, podkreślając, że to właśnie pandemia pogorszyła problem.

"Mężczyźni, którzy zgłaszali się do nas po pomoc, opowiadali o nasileniu się przemocy fizycznej i psychicznej. Niektórzy z nich nie mieli innego wyjścia niż ucieczka z domu" - zdradza Panteloudakis.

"Mieliśmy doniesienia o mężczyznach, którzy musieli spędzić noc w samochodzie lub namiocie w ogrodach znajomych lub rodziców" - dodaje.

Podczas "narodowej kwarantanny", która trwała od końca marca do czerwca, Respect Men's Advice Line otrzymywała średnio 22 e-maile i 92 telefony dziennie.

Również organizacja charytatywna Men Standing Up z siedzibą w Bradford (hr. West Yorkshire) przyjmuje zgłoszenia dotyczące przemocy domowej wobec mężczyzn z całego kraju. 

Pewien mężczyzna, który został skierowany do Men Standing Up, przyznał, że poprosił o pomoc, ponieważ "chciał się zabić po latach doświadczania przemocy psychicznej ze strony partnerki".

"Potrzebowałem pomocy, potrzebowałem wydostać się z tego miejsca, ponieważ wszędzie byłem obserwowany - na każdym kroku. To zabijało mnie od wewnątrz. Cały czas płakałem, po prostu izolowałem się w swoim pokoju i spędzałem tam wiele dni. Gdyby nie Men Standing Up, nie wiedziałbym, co robić - mógłbym już nie żyć" - wyznaje ofiara.

Brytyjski rząd przypomina ofiarom przemocy domowej, że pomimo pandemii Covid-19, wciąż dostępne jest wsparcie, czy to w postaci interwencji policyjnej, czy też pomocy instytucji zajmujących się tym na co dzień. #YouAreNotAlone to inicjatywa rządowa, której celem jest informowanie właśnie o dostępności tej pomocy.

Każdy, kto doświadcza przemocy domowej, może znaleźć wsparcie na gov.uk/domestic-abuse lub pod czynnym całą dobę numerem telefonu organizacji Refuge: 0808 2000 247.

Czytaj więcej:

Większość ofiar przemocy domowej w UK "nękana przez telefon"

"Niespotykana" fala przemocy domowej na Wyspach

Boots z "bezpieczną przestrzenią" dla ofiar przemocy domowej

Milion funtów od J.K. Rowling na walkę z przemocą domową i dla bezdomnych

"Nie jesteście sami": Brytyjski rząd chce pomóc ofiarom przemocy domowej

Na Wyspach rośnie skala "porno zemsty". Winny koronawirus

  Komentarze
  • ALE KITY
   25 września, 12:35

   KTO WIDZIAŁ WIELKĄ ANGIELKE PCHAJĄCĄ 4 WÓZKI Z KOKIEM NA GŁOWIE, ODPROWADZAJĄCA DZIECI DO SZKOŁY W SZLAFROKU I KLAPKACH I POTEM DO ASDY, TEN MOŻE W TO UWIERZYĆ HAHAHAH A HA

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 28.10.2020
  GBP 5.100 złEUR 4.619 złUSD 3.931 złCHF 4.311 zł

  Sport


  Sport

  Reklama