Menu

W Polsce nowe pytania podczas egzaminów na prawo jazdy

W Polsce nowe pytania podczas egzaminów na prawo jazdy
Na testach pojawi się ponad 200 nowych pytań. (Fot. Getty Images)
Na teście dla kandydatów na kierowców mogą paść pytania o tzw. jazdę na suwak. W sumie w egzaminie teoretycznym na prawo jazdy pojawiło się ponad 200 nowych pytań - pisze dzisiejsza 'Rzeczpospolita'.
Reklama

"Na uzupełnienie wiedzy było ponad pięć miesięcy. Tyle dał minister infrastruktury, zanim wprowadził zmiany. W egzaminie teoretycznym na prawo jazdy pojawiło się ponad 200 nowych pytań: 39 dotyczy tworzenia tzw. korytarza życia i jazdy na suwak, a 177 odnosi się do innych zagadnień (pieszych, pierwszeństwa, sygnalizacji świetlnej)" - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Dziennik przypomina, że przepisy regulujące tzw. korytarz życia i jazdę na suwak weszły w życie 6 grudnia 2019 r. Zapowiedziano wówczas uzupełnienie bazy pytań.

"Na 11 maja baza publikowana na stronach Ministerstwa Infrastruktury obejmuje 3 270 pytań. Część teoretyczna egzaminu państwowego (trwa 25 minut) obejmuje 20 pytań z wiedzy podstawowej i 12 z wiedzy specjalistycznej odpowiedniej dla kategorii prawa jazdy" - czytamy.

Jak podaje "Rz", każde pytanie zawiera tylko jedną prawidłową odpowiedź. Obowiązują różne "wartości" pytań - od 3 punktów za odpowiedź na pytanie o wysokim znaczeniu dla bezpieczeństwa ruchu drogowego, po 1 punkt za pytanie o niskim znaczeniu dla bezpieczeństwa lub porządku ruchu drogowego.

"Maksymalnie można uzyskać 74 punkty. Aby zdać egzamin teoretyczny, trzeba zdobyć ich co najmniej 68" - podaje "Rz". 

Czytaj więcej:

MOT: Przegląd techniczny auta w UK "odroczony o 6 miesięcy"

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 29.05.2020
  GBP 4.921 złEUR 4.450 złUSD 4.003 złCHF 4.162 zł

  Sport


  Sport

  Reklama