Menu

W Irlandii najwyższa dobowa liczba zgonów na koronawirusa

W Irlandii najwyższa dobowa liczba zgonów na koronawirusa
Liczba wykrytych zakażeń wynosi obecnie 11 479. (Fot. Getty Images)
W Irlandii w ciągu ostatniej doby z powodu koronawirusa zmarło 41 osób, wskutek czego liczba ofiar śmiertelnych epidemii wzrosła do 406 - podało wczoraj wieczorem Ministerstwo Zdrowia tego kraju. To najwyższy dobowy bilans zgonów od początku zachorowań.
Reklama

Dotychczas najtragiczniejszym dobowym bilansem było 36 zgonów, o których poinformowano przed tygodniem; tylko trzy razy zdarzyło się, by ta liczba przekroczyła 30.

Jak podał resort zdrowia, średnia wieku zmarłych w ciągu ostatniej doby to 85 lat, a 31 z nich cierpiało na współistniejące choroby.

Liczba wykrytych przypadków zwiększyła się o 548 wskutek bieżących testów przeprowadzonych w irlandzkich laboratoriach, oraz o 284 z poprzednich dni, które następnie wysłano do dalszych badań w laboratoriach w Niemczech. W efekcie łączna liczba wykrytych zakażeń wynosi obecnie 11 479.

W miniony piątek irlandzki rząd zakomunikował, że obowiązywanie wprowadzonych w celu zatrzymania epidemii restrykcji - m.in. zakazu wychodzenia z domów i przemieszczania się bez potrzeby - zostaje przedłużone o kolejne trzy tygodnie, czyli do 5 maja.

Tymczasem jak poinformował wczoraj Międzynarodowy Fundusz Walutowy, wskutek epidemii koronawirusa irlandzka gospodarka może skurczyć się w tym toku o 6,8 proc. PKB, zaś bezrobocie wzrośnie do 12,1 proc.

MFW spodziewa się jednak, że Irlandia, która przez ostatnie kilka lat była najszybciej rozwijającym się krajem UE, w przyszłym roku powróci do wzrostu gospodarczego.

Czytaj więcej:

Irlandia: Premier Varadkar wraca do praktyki lekarskiej, by walczyć z epidemią

Zespół U2 zadbał o irlandzkie służby medyczne

Koronawirus w Irlandii: Najmniejsza liczba zgonów od 10 dni

WHO: Wkrótce będzie ponad 2 mln osób zakażonych Covid-19

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 29.05.2020
  GBP 4.921 złEUR 4.450 złUSD 4.003 złCHF 4.162 zł

  Sport


  Sport

  Reklama