Menu

W Irlandii liczba ofiar koronawirusa przekroczyła 1,5 tys.

W Irlandii liczba ofiar koronawirusa przekroczyła 1,5 tys.
Od poniedziałku w Irlandii rozpocznie się pierwszy z pięciu etapów znoszenia restrykcji. (Fot. Getty Images)
W Irlandii łączna liczba zgonów z powodu koronawirusa przekroczyła wczoraj półtora tysiąca. W ciągu minionej doby w tym kraju zmarło kolejne 10 osób - poinformowało irlandzkie Ministerstwo Zdrowia.
Reklama

Dziesięć nowych zgonów to tyle samo, co poprzedniego dnia. Są to najniższe bilanse od 30 marca, co jest potwierdzeniem wyraźnego trendu spadkowego, jeśli chodzi o liczbę zgonów. Od początku epidemii w Irlandii zmarło 1 506 osób.

Liczba potwierdzonych zakażeń zwiększyła się w ciągu minionej doby o 426, co jest dużym wzrostem w porównaniu do poprzednich dni, gdy zaczęła oscylować wokół 150.

Jednak, jak wyjaśnił naczelny lekarz kraju Tony Holohan, nie oznacza to wzrostu zachorowań, gdyż w większości są to zaległe zakażenia z jednego szpitala, które nie były wcześniej ujęte w statystykach, a niektóre z tych przypadków pochodzą jeszcze z połowy marca. Dotychczas w Irlandii wykryto łącznie 23 827 przypadków koronawirusa.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało też, że liczba osób znajdujących się na oddziałach intensywnej terapii spadła do 56. To wyraźny spadek, bo jeszcze pod koniec zeszłego tygodnia takich pacjentów było 70, zaś w połowie kwietnia - około 140.

Od poniedziałku w Irlandii rozpocznie się pierwszy z pięciu etapów znoszenia restrykcji wprowadzonych w celu zatrzymania epidemii. Do pracy będą mogły wrócić osoby wykonujące zajęcia na zewnątrz, np. na budowach. Otwarte zostaną też sklepy ogrodnicze, sklepy z narzędziami oraz warsztaty.

Ponadto, małe grono znajomych będzie mogło się spotykać na zewnątrz i będzie można wznowić niektóre rodzaje aktywności sportowej w małych grupach - także na zewnątrz. Przywrócone zostaną również regularne wizyty lekarskie.

Jednak, jak ostrzegł wczoraj p.o. premiera Leo Varadkar, znoszenie ograniczeń będzie długim procesem. Podkreślił, że miną miesiące, zanim będzie można normalnie podróżować. Odniósł się on także do kwestii zasłaniania twarzy w transporcie publicznym i sklepach, co ma zostać zarekomendowane najprawdopodobniej dzisiaj. Varadkar wyraził przekonanie, że rekomendacją władz medycznych będzie raczej zakrywanie nosa i ust niż noszenie masek

Czytaj więcej:

Irlandia: Premier Varadkar wraca do praktyki lekarskiej, by walczyć z epidemią

Irlandia: Rząd przedłużył i nieco złagodził restrykcje spowodowane koronawirusem

W Irlandii maleje liczba zakażeń na Covid-19. Kraj złagodzi obostrzenia

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 25.05.2020
  GBP 5.046 złEUR 4.511 złUSD 4.143 złCHF 4.260 zł

  Sport


  Sport

  Reklama