Menu

W Hiszpanii ponad 8 tysięcy zakażeń przez weekend

W Hiszpanii ponad 8 tysięcy zakażeń przez weekend
Najwięcej zakażeń koronawirusem wystąpiło w Katalonii i Aragonii. (Fot. Getty Images)
W Hiszpanii nie maleje liczba zakażeń wirusem SARS-CoV-2. Z szacunków resortu zdrowia wynika, że pomiędzy piątkiem a poniedziałkiem przybyło 8 532 nowych infekcji oraz 27 ofiar śmiertelnych. W Portugalii po raz pierwszy od ponad czterech miesięcy nie zanotowano żadnego zgonu.
Reklama

Jak poinformowało wczoraj Ministerstwo Zdrowia Hiszpanii, pomiędzy piątkiem, kiedy resort podał ostatni dobowy bilans, a poniedziałkiem liczba infekcji wzrosła z 288 522 do 297 054. W tym samym czasie zmarło 27 osób, a łączna liczba zgonów wskutek Covid-19 wynosi już 28 472.

Z danych służb medycznych wynika, że najwięcej zakażeń koronawirusem wystąpiło od piątku w Katalonii i Aragonii na północnym wschodzie, w Andaluzji na południu, a także w położonym na północy Kraju Basków.

Wczoraj rano minister zdrowia Salvador Illa ogłosił, że w kierowanym przez niego resorcie powstał odrębny zespół, monitorujący na bieżąco ogniska zakażenia w kraju i podejmujący decyzje w kwestii wspierania walki z epidemią w regionach najbardziej dotkniętych koronawirusem.

Tymczasem w Portugalii w ciągu minionej doby nie zanotowano żadnej ofiary śmiertelnej Covid-19. Jak zauważył sekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia Antonio Sales, po raz ostatni dniem bez zgonu pacjenta zakażonego koronawirusem był 16 marca.

Przedstawiciel resortu podczas konferencji prasowej w Lizbonie podkreślił równie niski, liczący zaledwie 106 zakażeń, bilans infekcji z ostatniej doby. Zaznaczył, że poprawiająca się w Portugalii sytuacja sanitarno-epidemiczna jest efektem podejmowanych w ostatnich tygodniach działań służb medycznych.

Dotychczas w Portugalii po zakażeniu koronawirusem zmarło 1 738 pacjentów, a zainfekowanych zostało 51 569.

Czytaj więcej:

UK przywraca 14-dniową kwarantannę dla przyjeżdżających z Hiszpanii

Hiszpański rząd: Zaproponujemy Brytyjczykom korytarze powietrzne

Brytyjczycy popierają decyzję o kwarantannie dla podróżnych z Hiszpanii

Portugalia i Hiszpania z najwyższymi w historii spadkami PKB

Hiszpania: Rekordowo niska liczba zagranicznych turystów w czerwcu

  Komentarze
  • Rob
   4 sierpnia, 15:30

   Wrocilem wczoraj do UK po 10 dniach w Hiszpanii i moge jedynie powiedziec ze tam wszyscy lepiej do tego podchodza. Kazdy nosi maseczki na zewnatrz na ulicach jak i w sklepach, muzeach itp. Zdecydowanie jest tam bezpieczniej niz tutaj.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 25.09.2020
  GBP 4.980 złEUR 4.548 złUSD 3.902 złCHF 4.210 zł

  Sport


  Sport

  Reklama