Menu

W Hiszpanii i Portugalii wzrost liczby zakażeń i zgonów na Covid-19

W Hiszpanii i Portugalii wzrost liczby zakażeń i zgonów na Covid-19
Podczas minionych 24 godzin wyraźnie wzrosła liczba nowych infekcji w całej Hiszpanii. (Fot. Getty Images)
W ciągu ostatniej doby w Hiszpanii i Portugalii zanotowano wzrost dynamiki zakażeń koronawirusem i zgonów na Covid-19- wynika z informacji podanych wczoraj przez władze obu krajów. Infekcji przybywa szybko w hiszpańskich regionach Aragonia, Andaluzja i Katalonia.
Reklama

Wczoraj po południu służby sanitarne Katalonii potwierdziły wprowadzenie ograniczeń, jeśli chodzi o wjazdy i wyjazdy z miasta Lerida, gdzie wykryto kilkadziesiąt ognisk zakażeń.

Hiszpański resort zdrowia odnotował, że podczas minionych 24 godzin wyraźnie wzrosła liczba nowych infekcji w całym kraju. Od wtorkowego popołudnia przybyło ich 875. Łączna liczba dotychczas potwierdzonych zakażeń wynosi już 257 494, a zgonów - 28 413.

Tymczasem w ciągu ostatnich 24 godzin dynamika zakażeń koronawirusem i zgonów na Covid-19 zwiększyła się również w Portugalii.

Pomiędzy wtorkiem a środą przybyło tam osiem nowych zgonów, a łączna liczba ofiar śmiertelnych wynosi już 1 676. W ciągu minionych 24 godzin liczba infekcji wzrosła tam o 375, do 47 426.

Wczoraj rząd Antonia Costy wydłużył do końca lipca obowiązywanie stanu ostrzeżenia sanitarnego w związku z epidemią. Zobowiązuje on mieszkańców Portugalii m.in. do zachowania dystansu społecznego, a w miejscach, w których jest to niemożliwe, do noszenia masek ochronnych.

Czytaj więcej:

W Portugalii i Hiszpanii wzrost liczby infekcji koronawirusem

Hiszpania przygotowuje się do drugiej fali epidemii

Hiszpania: Władze Andaluzji nakazują noszenie masek, również na plaży

Hiszpania: W Madrycie "wyłapują" koronawirusa ze ścieków

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 14.08.2020
  GBP 4.869 złEUR 4.399 złUSD 3.723 złCHF 4.091 zł

  Sport


  Sport

  Reklama