Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Władze Londynu dofinansują "strefy wieczornej przedsiębiorczości" w południowych dzielnicach miasta

Władze Londynu dofinansują "strefy wieczornej przedsiębiorczości" w południowych dzielnicach miasta
Program Night Time Enterprise Zones ma uatrakcyjnić londyńskie dzielnice. (Fot. Getty Images)
Trzy londyńskie dzielnice otrzymają po 130 tys. funtów w ramach akcji wspierania działalności handlowej na High Street po godz. 18:00. Bromley, Vauxhall i Woolwich będą mogły skorzystać z programu Night Time Enterprise Zones – donosi BBC.
Reklama
Reklama

Plan ma wspomóc handlowców w odzyskaniu równowagi po ogromnych stratach spowodowanych pandemią - poinformował burmistrz Londynu Sadiq Khan. Celem jest przyciągnięcie większej liczby klientów dokonujących zakupów w godzinach wieczornych poprzez szereg różnych inicjatyw i programów.

Z kolei Camden, Enfield, Hackney, Harrow i Islington otrzymają po 25 tys. funtów na realizację pilotażowych projektów, dzięki którym regulacje i procedury przyznawania licencji będą mniej skomplikowane i kosztowne dla lokalnych przedsiębiorców.

W Vauxhall, we współpracy z Royal Vauxhall Tavern, planuje się stworzenie tunelu Pleasure Garden (ogrodu rekreacji i rozrywki – przyp. red.) i murali zaprojektowanych przez lokalnych artystów, mających upamiętnić historię LGBTQ.

Natomiast w Woolwich powstanie szereg punktów z miejscami "do odpoczynku", a także ścieżka z ekologicznym oświetleniem łącząca centrum miasta z Royal Arsenal.

W dzielnicy Bromley powstaną punkty biblioteczne i sportowe, zimowe iluminacje świetlne oraz nocne bazary - jako element kampanii mającej na celu podniesienie rangi centrum dzielnicy.

Jest to następstwo sukcesu programu pilotażowego Night Time Enterprise Zone w Waltham Forest w 2019 roku, gdzie frekwencja pieszych i zainteresowanie zakupami na Walthamstow High Street wzrosła o 22% - poinformował burmistrz Khan.

Czytaj więcej:

Hammersmith Bridge: Gmina ma pomysł, jak umożliwić przejazd w trakcie remontu

Co z Westfieldem na Croydon? Szef firmy ujawnił szczegóły

Świąteczne iluminacje na Oxford Street nie będą włączone całą dobę

  Komentarze
  • Strach wyjsc na ulice
   18 listopada 2022, 06:51

   po zmroku , a ta wieczorna przedsiebiorczosc to chyba bandytom beda doplacac zeby wiecej napadali , debilizm w tym kraju siegnal dna

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 07.02.2023
  GBP 5.3212 złEUR 4.7476 złUSD 4.4325 złCHF 4.7856 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama