Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

W jednej z brytyjskich szkół wykryto przypadek gruźlicy. Uczniowie i nauczyciele są poddawani testom

W jednej z brytyjskich szkół wykryto przypadek gruźlicy. Uczniowie i nauczyciele są poddawani testom
Gruźlica zwykle atakuje płuca, a nieleczona może być nawet śmiertelna. (Fot. Getty Images)
Urzędnicy odpowiedzialni za opiekę zdrowotną prowadzą obecnie dochodzenie po wykryciu przypadku gruźlicy w szkole w Walii – podał portal Metro.co.uk.
Reklama
Reklama

Według oficjalnych doniesień, jedna osoba uzyskała pozytywny wynik testu na obecność tej groźnej choroby w szkole The John Frost School w Newport. Stwierdzono jednocześnie, że nic nie wskazuje na to, że do zakażenia doszło na terenie szkoły.

W oświadczeniu poinformowano, że "nie ogłoszono wystąpienia ogniska gruźlicy i trwa dochodzenie w tej sprawie". Uczniowie i pracownicy są poddawani badaniom przesiewowym.

"Jest to rutynowy proces, a jeśli w jego rezultacie zostaną zidentyfikowane jakiekolwiek inne dodatnie przypadki zakażenia gruźlicą, zostanie zastosowane odpowiednie leczenie. Gruźlica jest trudna do transmisji. Aby doszło do zakażenia, konieczny jest bliski i długotrwały kontakt z osobą zainfekowaną" – wyjaśnił James Adamson z Public Health Wales (PHW).

"W tym przypadku, aby ograniczyć potencjalne rozprzestrzenianie się infekcji, traktujemy wszystkich uczniów i nauczycieli, którzy mogli mieć kontakt z tą osobą, jako tzw. bliskie kontakty osobiste" – dodał.

Gruźlica istnieje od tysięcy lat. W latach 1600-1800 była przyczyną około 25 procent wszystkich zgonów w Europie.

Jest to choroba przenoszona drogą kropelkową, która rozprzestrzenia się poprzez bliski kontakt z zakażonymi osobami. Zwykle atakuje płuca, a nieleczona może być nawet śmiertelna.

Każda osoba mająca jakiekolwiek kontakty z The John Frost School, u której wystąpiły objawy, powinna skontaktować się ze swoim lekarzem rodzinnym lub zespołem ds. ochrony zdrowia PHW pod numerem 0300 00 300 32.

Czytaj więcej:

Niepokojący wzrost liczby przypadków odry u dzieci w Londynie. Urzędnicy apelują o szczepienia

Albo szczepienie dla dziecka, albo mandat dla rodzica. Ministerstwo zdrowia szykuje zmiany w prawie

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 19.04.2024
  GBP 5.0615 złEUR 4.3316 złUSD 4.0688 złCHF 4.4787 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama