Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

W Czechach zakaz wychodzenia z domu po godz. 21:00

W Czechach zakaz wychodzenia z domu po godz. 21:00
Z domów będzie można wyjść jedynie np. do apteki, lekarza czy po środki higieniczne. (Fot. Getty Images)
Rząd Czech wprowadził wczoraj wieczorem nowe restrykcje w związku z pandemią koronawirusa. Od jutra do 3 listopada wprowadzony zostaje zakaz wychodzenia z domu w godzinach 21:00-5:00. Zakaz nie dotyczy podróży do i z pracy oraz zakupów podstawowych produktów. W niedzielę sklepy będą zamknięte.
Reklama
Reklama

Wyjątki dotyczące zakazu wychodzenia, który ma obowiązywać na terenie całego kraju, dotyczą także odwiedzin u rodziny i np. zrobienia dla niej niezbędnych zakupów. Z domów będzie można wyjść do apteki, lekarza, po środki higieniczne oraz po zakupy dla zwierząt. Wyłączone z zakazu wychodzenia będą spacery z psami, ale tylko w odległości 500 m od miejsca zamieszkania.

Minister zdrowia Roman Prymula zapowiedział, że przestrzeganie zakazów będzie kontrolowane.

W niedziele zamknięte będą wszystkie sklepy z wyjątkiem tych znajdujących się na dworcach lub lotniskach. Działać będą mogły stacje benzynowe. Rząd wprowadził częściowy zakaz sprzedaży na targowiskach znajdujących się poza budynkami. Będzie możliwa sprzedaż owoców, warzyw, mięsa mleka i przetworów, pieczywa oraz miodu.

Na targowiskach będzie obowiązywać zakaz picia i jedzenia. Będzie mogła funkcjonować popularna poza miastami sprzedaż ze specjalnie przygotowanych pojazdów.

Kończący swoje urzędowanie Prymula poinformował, że szpitale muszą ograniczyć zabiegi i operacje. Zapowiedział także rozpoczęcie szybkich i powszechnych testów antygenowych w domach opieki społecznej. Po stwierdzeniu istnienia ogniska zakażeń, chorzy pensjonariusze zostaną odizolowani.

Czytaj więcej:

Czechy i Słowacja wprowadzają stan wyjątkowy z powodu pandemii

Włochy: Testy dla podróżnych z UK, Belgii, Holandii i Czech

Badanie: Zamknięcie granic pomogło ograniczyć pandemię

Kary za brak maseczki w Europie. Kolejne kraje zwiększają grzywny

  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 18.07.2024
  GBP 5.1032 złEUR 4.2954 złUSD 3.9296 złCHF 4.4436 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama