Menu

Virgin Media i O2 połączyły siły. Było to możliwe dzięki Brexitowi

Virgin Media i O2 połączyły siły. Było to możliwe dzięki Brexitowi
Virgin Media połączyło się z O2. (Fot. Getty Images)
Właściciele Virgin Media i O2 podpisali umowę o fuzji firm - informują dziś brytyjskie media. Wartość umowy opiewa na rekordową kwotę 31,4 miliardów funtów, a media podkreślają, że transakcja była możliwa wyłącznie dzięki Brexitowi.
Reklama

Obie firmy przekazały, że posunięcie to przyspieszy wdrażanie szybkiego internetu szerokopasmowego i sieci 5G na terenie Wielkiej Brytanii. 

Fuzja od samego początku budziła wiele kontrowersji z uwagi na fakt, iż odbierano ją jako "poważne zagrożenie dla konkurencyjności na brytyjskim rynku". Ostatecznie jednak organy regulacyjne dały zielone światło do przeprowadzenia transakcji. 

Szczątkowe informacje, że umowa może dojść do skutku, pojawiały się już w ubiegłym tygodniu, ale dopiero teraz obie firmy to potwierdziły. Dodano, że celem transakcji było "stworzenie giganta telekomunikacyjnego z dochodami na poziomie ponad 11 miliardów funtów rocznie".

Hiszpańscy właściciele O2 z zadowoleniem przyjęli decyzje o możliwości przeprowadzenia transakcji. (Fot. Getty Images)

Obie firmy podkreśliły, że połączenie przyniesie im mnóstwo korzyści - O2 zyska dostęp do odbiorców stacjonarnych usług, a Virgin Media do użytkowników telefonów.

Jak podkreślają media, transakcja mogła być przeprowadzona jedynie dzięki Brexitowi, ponieważ Komisja Europejska w przeszłości wykluczyła taką możliwość i zablokowała fuzję. 

Teraz obie spółki zobowiązały się do zainwestowania w Wielkiej Brytanii 10 miliardów funtów w ciągu kolejnych 5 lat.

Czytaj więcej:

Noworoczny prezent od Virgin Media. Klienci otrzymali za darmo szybszy internet

Brytyjski rząd "chce pomocy sieci komórkowych" w walce z koronawirusem

  Komentarze
  • Minus
   7 maja, 12:37

   Dla zwyklego klienta to bardzo zle. Mniejsza konkurencja, to gorsza i drozsza usluga. Tylko duren tego nie rozumie. A te miliardy zainwestowane, to na papierze. W kieszeniach inwestorow, nie pracownikow, nie klientow, nie gospodarki. A kazda fuzja oznacza ciecia etatow oraz gorsze prawa pracownicze. Tak trudno to zrozumiec? ABrexitowcy beda to brac za plus. Niewyksztalcone durnie kupia Wszystko co Sun Napisze.

  • Borys
   7 maja, 13:33

   Obie firmy Oszukuj konsumentów. Virgin zmienia umowę po 3 miesiącach od podpisania dodaje koszty dodatkowe co jest niezgodne z prawem konsumenckim. O2 nalicza opłaty za usługi które nie były w pakiecie umowy. Jedna firma warta drugiej. 😂

  • Przemko
   8 maja, 15:06

   oczywiście, że Minus ma rację - to bardzo zła wiadomość dla klientów! przygotujcie się - będzie drożej i gorzej!

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 07.08.2020
  GBP 4.888 złEUR 4.414 złUSD 3.730 złCHF 4.086 zł

  Sport


  Sport

  Reklama

  Brexit - Najważniejsze wiadomości