Menu

Union Berlin chce zapłacić kibicom za testy na koronawirusa

Union Berlin chce zapłacić kibicom za testy na koronawirusa
Obecnie niemieccy kibice nie mają możliwości uczestniczenia w meczach na trybunach. (Fot. Getty Images)
Union Berlin chce zapłacić za przeprowadzenie testów na koronawirusa wszystkim kibicom, którzy będą mieli wykupione bilety na pierwszy mecz sezonu 2020/21. Stadion może pomieścić 22 012 osób. Klub liczy, że władze Bundesligi zgodzą się na wpuszczenie zdrowych fanów na trybuny.
Reklama

W Niemczech rozgrywki piłkarskie już się zakończyły. Mistrzem został Bayern Monachium, z Robertem Lewandowskim w składzie. Wszystkie spotkania po wznowieniu ligi odbywały się bez udziału publiczności. Na razie nie podjęto ostatecznej decyzji, czy od września, kiedy ruszy sezon 2020/21, zostaną oni znowu wpuszczeni na trybuny.

Union już teraz chce jednak zrobić wszystko, by kibice mogli wrócić. Zaproponował zatem rozwiązanie - sfinansuje testy wszystkim posiadaczom biletu. I te osoby, które okażą jego negatywny wynik, wejdą na stadion. Test musi być wykonany najpóźniej 24 godziny przed meczem.

"Nie podoba nam się gra bez kibiców. Jeśli nie pozwala nam się śpiewać i krzyczeć, to nie jesteśmy Unionem. Nie taki klub tworzymy. By wdrożyć w życie nasz plan, potrzeba dużych nakładów finansowych i logistycznych, ale chcemy się tego podjąć" - przekazał rzecznik prasowy klubu Dirk Zingler.

Union sezon zakończył na 11. miejsce w tabeli. Bramkarzem stołecznej ekipy był Rafał Gikiewicz, ale teraz przeniósł się do FC Augsburg. Rozgrywki 2020/21 mają ruszyć 18 września.

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 07.08.2020
  GBP 4.888 złEUR 4.414 złUSD 3.730 złCHF 4.086 zł

  Sport


  Sport

  Reklama