Menu

Ukraina otwiera granice dla obcokrajowców

Ukraina otwiera granice dla obcokrajowców
Zakaz wjazdu dla cudzoziemców zaczął obowiązywać 28 sierpnia (na zdj. - Kijów). (Fot. Getty Images)
Obcokrajowcy mogą już wjeżdżać na Ukrainę - przekazał dzisiaj agencji Interfax-Ukraina rzecznik straży granicznej tego kraju, Andrij Demczenko. Zakaz obowiązywał od 28 sierpnia i był wprowadzony w związku z epidemią koronawirusa.
Reklama
Reklama

"Od dzisiaj cudzoziemcy mogą wjeżdżać na Ukrainę, zakaz przestał obowiązywać o północy" - oznajmił rzecznik. Demczenko zaznaczył, że obecnie nie ma sprecyzowanych wymagań wobec obcokrajowców dotyczących konieczności poddania się samoizolacji czy posiadania przy wjeździe na Ukrainę polisy ubezpieczeniowej przewidującej pokrycie kosztów związanych z leczeniem Covid-19 i obserwacją.

W piątek ukraińskie media prognozowały, że rząd nie będzie przedłużać obowiązującego do 28 września zakazu wjazdu dla cudzoziemców.

Dzisiaj portal Europejska Prawda, powołując się na projekt decyzji rządu w tej sprawie, pisze, że obcokrajowcy będą mogli wjeżdżać na Ukrainę pod warunkiem posiadania odpowiedniej polisy ubezpieczeniowej. "W kwestii samoizolacji najpewniej obcokrajowców będą obowiązywać takie same regulacje jak Ukraińców przyjeżdżających z zagranicy" - wskazała Europejska Prawda.

Obecne zasady są uzależnione od sytuacji epidemicznej w kraju, z którego podróżuje dana osoba. Za państwo o znacznym stopniu rozprzestrzeniania się koronawirusa uznaje się kraj, w którym liczba nowych zakażeń na 100 tys. mieszkańców w ciągu ostatnich 14 dni przewyższa liczbę takich przypadków na Ukrainie.

W razie przyjazdu z takiego kraju, konieczne jest poddanie się samoizolacji, która może być zakończona wcześniej w przypadku otrzymania negatywnego testu na Covid-19.

Czytaj więcej:

Na Ukrainie najwyższe bezrobocie od 15 lat

Polscy przedsiębiorcy wysyłają samoloty po pracowników z Ukrainy

Ukraińcy powoli wracają do Polski

"Prawie dwa tygodnie ciężkiej walki". Tymoszenko pokonała Covid-19

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 23.07.2021
  GBP 5.3349 złEUR 4.5747 złUSD 3.8851 złCHF 4.2208 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama