Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Ukraiński wywiad: Aktywna faza wojny może potrwać do końca roku

Ukraiński wywiad: Aktywna faza wojny może potrwać do końca roku
Na zdj.: zniszczone budynki na przedmieściach Kijowa. (Fot. Getty Images)
Aktywna faza wojny może potrwać do końca roku - uważa przedstawiciel ukraińskiego wywiadu wojskowego Wadym Skibicki, cytowany dzisiaj przez Radio Swoboda. W jego ocenie wojna, jaką chce prowadzić prezydent Rosji Władimir Putin, 'będzie długotrwała'.

"Putin nie odstępuje od swoich planów. Ta wojna będzie się przeciągać" - stwierdził Skibicki. Nie wykluczył, że jej aktywna faza może trwać do września, października czy do końca roku. "Zależy to od ukraińskiego oporu, od stanu sił obrony i przekazywanej Ukrainie pomocy" - dodał.

W opinii Skibickiego, Putin "nikomu nie ufa, nikogo nie słucha".

"Ma swoje plany odrodzenia rosyjskiego imperium, ogłosił to całemu światu. Wojna, którą chce prowadzić, będzie długotrwała. To człowiek, który nie chce porzucać swoich pozycji" - ocenił przedstawiciel ukraińskiego wywiadu wojskowego.

Według niego, głównym zadaniem rosyjskiej armii jest obecnie otoczenie ukraińskich sił na wschodzie Ukrainy i wyjście na granice obwodów donieckiego i ługańskiego. Ale - jak zaznaczył - rosyjskie dowództwo wojskowe koryguje plany co miesiąc.

Czytaj więcej:

Brytyjskie MSZ: Wojna na Ukrainie może trwać lata i być bardzo krwawa

79. dzień napaści Rosji na Ukrainę: Jak długo jeszcze potrwa ta wojna?

Szef Microsoft: Inwazja Rosji na Ukrainę to pierwsza poważna wojna hybrydowa

Politycy i eksperci: Polska może stać się polem walki

CBOS: 73 proc. Polaków obawia się, że wojna na Ukrainie zagraża bezpieczeństwu Polski

  Komentarze
  • Drakus
   27 maja, 19:33

   Będzie cisnął na Donieck i Ługańsk niszcząc miasta. Liczy że zachód przyzwyczai się i zwolni z pomocą. Wojna dla wszystkich jest kosztowna. Traci żołnierzy i sprzęt, może to otworzy oczy obywatelom. Blokuje porty i transport co powoduje braki i podnosi ceny. Światu może wystarczy tych zbrodni i problemów z imigrantami. Ukraina się nie podda i będziemy czekali na jego śmierć w bunkrze, albo postępy Ukraińców. Politycy zachodu poprzez pomoc militarną i zdecydowane działania mogą przywrócić pokój i bezpieczeństwo. Ludzie na zachodzie muszą poznać prawdę o tych zbrodniach. Papież mógłby pomóc.

  Dodaj komentarz
  Kurs NBP z dnia 24.06.2022
  GBP 5.4831 złEUR 4.7094 złUSD 4.4656 złCHF 4.6538 zł

  Sport