Menu

UK: Paszporty szczepionkowe "mogą wywołać konflikty w pubach"

UK: Paszporty szczepionkowe "mogą wywołać konflikty w pubach"
Dla branży, która podnosi się po kolejnym lockdownie, paszporty szczepionkowe byłyby kolejnym ciosem. (Fot. Getty Images)
Wymaganie paszportów szczepionkowych w brytyjskich pubach może wywołać poważne spięcia na linii klienci-personel - ostrzegła wczoraj Emma McClarkin, prezes organizacji British Beer and Pub Association (BBPA), która zrzesza puby w Wielkiej Brytanii.
Reklama
Reklama

Podczas posiedzenia parlamentarnej komisji ds. konstytucyjnych w Izbie Gmin szefowa BBPA podkreśliła, że lokale gastronomiczne "nie mogą pozwolić sobie na kolejną przeszkodę".

McClarkin dodała, że ​​puby, które walczą o przetrwanie po trzech lockdownach, "bezwzględnie sprzeciwiają się" temu, co przewodniczący komisji William Wragg nazwał "papierami za kufel piwa". "Ten biznes opiera się na spontaniczności klientów, a paszporty byłyby dla nas dużą barierą" - zaznaczyła.

"Konflikty mogą pojawiać się już na samym wejściu do lokalu. Gdy puby zostały ponowie otwarte w lipcu po pierwszym lockdownie, musieliśmy zatrzymywać ludzi w drzwiach i wyjaśniać zasady dotyczące Test and Trace, czyli potrzeby gromadzenia przez nas ich nazwisk i danych kontaktowych " - wyjaśniła.

"Często dochodziło przez to do sytuacji konfliktowych między pracownikami a klientami, a naprawdę to była ostatnia rzecz, jakiej wówczas chcieliśmy. Podstawą naszej branży jest gościnność i chcemy, aby ludzie czuli się i nas komfortowo" - podkreśliła szefowa BBPA.

Emma McClarkin stwierdziła również, że paszporty szczepionkowe są "niepotrzebne", biorąc pod uwagę fakt, że w Wielkiej Brytanii już 72,3 proc. dorosłych otrzymało co najmniej jedną dawkę preparatu przeciw Covid-19.

Brytyjski rząd nie ogłosił jeszcze oficjalnie, czy certyfikaty potwierdzające szczepienie przeciw Covid-19  będą wymagane, aby wejść do pubu, chociaż Boris Johnson przyznał w miniony piątek, że "nie widzi potrzeby, aby to robić".

Pełne otwarcie pubów w Anglii jest zaplanowane na 21 czerwca. To właśnie tego dnia ma nastąpić ostatni etap luzowania koronawirusowych restrykcji - w tym zniesienie zasad dystansowania społecznego. 

Jednak wczoraj rzecznik brytyjskiego premiera przyznał, że decyzja w tej sprawie może zostać opóźniona przez zagrożenie związane z indyjskim wariantem koronawirusa. "Musimy mieć najnowsze dane na temat wariantu zidentyfikowanego po raz pierwszy w Indiach. To pozwoli nam podjąć ostateczne decyzje" - podkreślił rzecznik Downing Street.

Czytaj więcej:

£1 000 kary dla pubów, które pozwolą klientom tańczyć i śpiewać

Szef sieci pubów w UK: "Dużo ludzi straci pracę"

Sieć pubów Wetherspoon z pierwszą stratą od niemal 40 lat

Najbardziej znaczące poluzowanie restrykcji w Anglii, Walii i Szkocji

Premier Johnson: Nic nie wskazuje, by trzeba było opóźnić znoszenie restrykcji

Anglia: Rząd radzi mieszkańcom 8 regionów, aby "unikali niezbędnych podróży"

Kiedy decyzja ws. ostatniego etapu wychodzenia z lockdownu w Anglii?

  Komentarze
  • JoBo
   26 maja, 10:23

   Zwróciliście uwagę, że barcode z paszportow szczepionkowych ma waznosc tylko do 20 czerwca 2021?

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 23.07.2021
  GBP 5.3349 złEUR 4.5747 złUSD 3.8851 złCHF 4.2208 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama