Menu

UK: Olbrzymie kontenery transportowe zawrócone z portu z powodu problemów z ciężarówkami

UK: Olbrzymie kontenery transportowe zawrócone z portu z powodu problemów z ciężarówkami
Brak kierowców ciężarówek sprawia, że kontenery pozostają w porcie i towary nie mogą być dostarczane do sklepów w całym kraju. (Fot. Getty Images)
Brytyjczycy mogą odczuć niedobór towarów w sklepach w okresie przedświątecznym, ponieważ kontenery z towarami takimi jak zabawki i urządzenia elektroniczne są zawracane z największego portu w Wielkiej Brytanii z powodu nadmiernego natężenia ruchu – informuje Metro.co.uk.
Reklama
Reklama

Zarządcy transportu odsyłają statki z portu Felixstowe w Suffolk z powodu braku wystarczającej ilości wolnych miejsc w związku z niedoborem kierowców ciężarówek. Port ten obsługuje około 36 proc. krajowego importu i eksportu.

Duński gigant żeglugowy AP Moller-Maersk ostrzega, że kryzys może potrwać do Nowego Roku. Firma była ostatnio zmuszona do przekierowywania jednego na dwa lub trzy statki tygodniowo.

Statki te kursują do portów kontynentalnych, takich jak Rotterdam i Antwerpia, gdzie następuje przeładunek towarów na mniejsze statki, które cumują w innych brytyjskich portach - o ile wystarczy dla nich miejsca.

Rzecznik Felixstowe twierdzi, że sytuacja uległa poprawie w ciągu ostatnich kilku dni, ale kierownictwo transportu morskiego ostrzega, że sytuacja jest "napięta" jeśli chodzi o niedobory w okresie świątecznym.

Wiceprzewodniczący Partii Konserwatywnej Oliver Dowden przyznał, że to "poważny problem", gdy dziennikarze zapytali go o kryzys w łańcuchu dostaw.

"Jest to niewątpliwie trudny problem, zwłaszcza w przypadku kierowców samochodów ciężarowych - i to nie tylko tutaj, ale w całej Europie, w Polsce, w Stanach Zjednoczonych, nawet w Chinach. Dlatego też podjęliśmy kroki w celu rozwiązania go poprzez szkolenie 5 tys. dodatkowych kierowców ciężarówek, w celu uelastycznienia procesu. Rząd bardzo się stara, aby sprostać tym wyzwaniom" – oświadczył w wypowiedzi dla Sky News.

Rzecznik portu Felixstowe uspokaja, że sytuacja ulega poprawie i w tym tygodniu jest zdecydowanie lepsza niż na początku lipca, kiedy po raz pierwszy zaczęły się pojawiać problemy z łańcuchem dostaw.

Czytaj więcej:

Sieć sklepów Next ostrzega przed wzrostem cen i brakami kadrowymi

Boris Johnson: To przedsiębiorcy mają zapobiec świątecznym niedoborom żywności

Johnson: Zgłosiło się tylko 127 zagranicznych kierowców cystern

Brytyjski minister: "Zabawki i ubrania mogą nie dotrzeć do UK przed świętami"

UK: Z powodu braku kierowców rolnicy muszą wylewać mleko

Co 6. mieszkaniec UK miał problem z kupnem podstawowych produktów

Tych produktów może zabraknąć na święta w UK

"The Mirror": Niedobór kierowców piaskarek może doprowadzić do tragedii zimą

  Komentarze
  • Zycie
   13 października, 17:43

   aby zarcie bidokom przybylo bo bez indykow poumieraja

  • Z Anglii
   13 października, 18:10

   Wystarczy bajkę odpowiedzieć o jakimś szkoleniu 5 tysięcy kierowców i sprawa załatwiona kraj katastrofa na wymioty się zbiera im dłużej człowiek przebywa w tej dziadostwie Europy.

  • GitGandiUK
   13 października, 18:51

   "Mamy problem ale inni tez maja problem - w Polsce, Chinach i USA"
   Tylko ze u innych nie odsyla sie statkow z portow z powodu braku kierowcow. Polityk to najwieksza zakala tego swiata. Trzeba sobie zrobic przerwe od "wiadomosci" bo tylko migreny dostaje

  • Zaloguj się
   13 października, 19:14

   Jak ten kraj pewnego dnia walnie to ino raz.
   Podobno 40 tys. pielęgniarek tez brakuje.
   Coraz lepiej. Pewnego dnia się obudzimy i okaże się ze Anglia jest w kryzysie, a funtem możemy sobie tyłek podetrzeć

  • Ed
   13 października, 20:38

   Kolejny przekret firm tranportowych i dystrybucyjnych .....zal pisac

  • Tymczasem brak słodyczy
   13 października, 22:00

   Mam nadzieje, że nie dojdą im do sklepów przetworzone produkty i zostaną tylko ze zdrową żywnością. Tak aby zaczeli sami sobie gotować pyszne dania.

  • Do Tymczasem...
   14 października, 08:31

   Zeby sobie samemu gotowac to trzeba umiec, chociaz warzywa do wody wlorzyć a tu bractwo z pokolenia na pokolenie nie nauczone gotowania, dlatego brak gotowcow w sieciach sprawi ze beda warzywa na surowo wpier...ać.

  • Agent
   14 października, 09:30

   To dlaczego funt ciągle idzie w górę ,a inne waluty w dół???Hmmmm

  • Swój z UK
   14 października, 14:18

   Do Agent funta postrzegasz poprzez słabego złotego ? jakiś ty inteligentny ,dopóki złoty będzie słaby przez głupi PiS, to funt będzie po 5.40 a jak dojdzie koalicja do władzy to zobaczysz że funt runie w dół wielu mówi nawet o wyrównaniu z euro.

  • Hehe
   14 października, 16:00

   Ale Tomek, Jobo i inni dalej beda zachwalac UK i psioczyc na UE, przed kim gracie, jak to wam tu super w tej Anglii. A jak zapytasz, to zawsze slysze, ze media klamia i on normalnie wszystko ma, szczesliwy jest hehe dobre :))))

  • JoBo
   15 października, 00:25

   @Hehe. Właśnie wybieram się do teatru w Londynie. A Ty ? Byłeś kiedyś w życiu w teatrze ? Widzisz, nigdy nie psioczyłem na Unię. Jest ona jedyną opcją dla Polski. A co do UK ? Każdy kraj, z tzw. zachodu, to dla mnie normalność, na którą nie chciałem czekać w Polsce. Wybrałem Anglię, tu żyję i pracuję. Jest mi tu dobrze. Ułożyłem sobie w miarę wygodne życie. Czego Tobie też życzę, gdziekolwiek mieszkasz. Pozdro.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.10.2021
  GBP 5.4327 złEUR 4.5841 złUSD 3.9428 złCHF 4.2637 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama