Menu

UK: Minister transportu ostrzega przed świątecznymi podróżami

UK: Minister transportu ostrzega przed świątecznymi podróżami
Minister transportu ostrzega przed paraliżem komunikacyjnym na święta. Na zdjęciu: dworzec St Pancras w Londynie. (Fot. Getty Images)
Osoby, które chcą spotkać się ze swoją rodziną podczas Bożego Narodzenia, 'muszą podjąć decyzję, czy w ogóle zdecydują się na odbycie podróży' - przekazał brytyjski minister transportu Grant Shapps. Polityk wydał ostrzeżenie w związku z licznymi pracami drogowymi i kolejowymi, które obejmą cały okres świąt i które znacząco utrudnią poruszanie się w tym okresie.
Reklama

Brytyjskie media szacują, że do świątecznych podróży przygotowują się już miliony ludzi, którzy sprawdzają dostępne możliwości i kupują bilety na pociąg bądź autobus. 

Minister transportu Grant Shapps ostrzegł, że odbywanie podróży w tym okresie może zakończyć się całkowitym paraliżem komunikacji, zwłaszcza w obecnej sytuacji epidemiologicznej i przy wielu pracach remontowych trwających m.in. na torach.

Polityka zapytano o to, co zamierza zrobić, aby nie dopuścić do problemów komunikacyjnych na autostradach i w pociągach w grudniu.

"Chcę być z wami całkowicie szczery. Będziemy musieli prosić ludzi o to, aby ostrożnie decydowali się na wszelkie podróże i przemyśleli trasy, którymi się wybierają" - przekazał na antenie BBC Breakfast.

"Tradycyjnie w okresie świątecznym wykonywanych jest na przykład wiele prac remontowych. Postaram się zrobić wszystko, co w mojej mocy, aby je zminimalizować, ale niektóre z tych prac trwają nieprzerwanie od 18 miesięcy bądź 2 lat" - dodał.

Dopytany o to, czy sugeruje ludziom znalezienie innej trasy podróży do domu, odpowiedział: "Zgadza się", dodając, iż będzie apelować do ludzi, "aby bardzo uważnie przyjrzeli się zaplanowanej trasie i podjęli decyzję, czy w ogóle będą podróżować".

"Taka jest rzeczywistość sytuacji, w której się znajdujemy" - podkreślił.

Grant Shapps wskazał również, że rząd przekazał 10 mld funtów na utrzymanie ruchu kolejowego podczas pandemii, ale część przewoźników wymaga wcześniejszej rezerwacji miejsca, co oznacza, że wiele osób nie będzie mieć możliwości odbycia podróży pociągiem z uwagi na duży popyt. Dodatkowym problemem jest fakt, że niektóre linie kolejowe i autobusowe pracują w okrojonym składzie, a mniejsza liczba pracowników może przełożyć się na przepełnione środki transportu.

Czytaj więcej:

Royal Mail: Kiedy najpóźniej wysłać świąteczną przesyłkę z UK?

MailOnline: W UK może zabraknąć choinek

Rząd UK potwierdza: Będzie 5 dni poluzowania restrykcji na święta

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 26.01.2021
  GBP 5.123 złEUR 4.550 złUSD 3.751 złCHF 4.218 zł

  Sport


  Sport

  Reklama