Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

UK: Pasażerowie Eurostara będą dodatkowo kontrolowani w związku z nowymi wymogami granicznymi UE

UK: Pasażerowie Eurostara będą dodatkowo kontrolowani w związku z nowymi wymogami granicznymi UE
Docelowo dzięki elektronicznemu systemowi EES procedury kontrolne na granicy mogą być szybsze. (Fot. HENRY NICHOLLS/AFP via Getty Images)
Po wejściu w życie nowych przepisów granicznych UE, podróżujący pociągami Eurostar z Wielkiej Brytanii będą musieli rejestrować się w elektronicznych kioskach przed odprawą na odjazdy z Londynu - poinformowały brytyjskie media.
Reklama
Reklama

Przewoźnik poinformował, że pasażerowie będą musieli używać automatów na stacji St Pancras, aby zarejestrować swój paszport, zdjęcie twarzy i odciski palców oraz odpowiedzieć na cztery pytania dotyczące podróży. Będzie to wymagane w ramach unijnego systemu wjazdu/wyjazdu (EES), który ma wejść w życie 6 października br.

Eurostar podkreślił, że pomimo dodatkowych kontroli pasażerowie doświadczą "płynnej i bezstresowej podróży". Przewoźnik dodał, że nie zamierza zmieniać swoich obecnych wytycznych, zgodnie z którymi klienci powinni przybyć do 90 minut przed odjazdem pociągu.

Ponadto Eurostar wyda 10 milionów euro (8,5 miliona funtów) na modernizację infrastruktury granicznej na stacji St Pancras. W odległości krótkiego spaceru od strefy odpraw instalowane są trzy strefy rejestracji, w których znajdzie się łącznie 49 kiosków. To ponad dwa razy więcej kiosków niż liczba zalecana przez francuskich urzędników.

Maszyny są samoobsługowe, ale pracownicy obsługi będą do dyspozycji pasażerów, którzy będą potrzebować pomocy.

Po tym, jak pasażer zarejestruje się w kiosku, przejdzie kontrolę bezpieczeństwa i kontrolę przy wyjeździe z UK, będzie jeszcze musiał zostać zarejestrowany w systemie EES przez francuskich funkcjonariuszy granicznych, którzy ponownie zeskanują jego odciski palców.

EES będzie miał zastosowanie do osób z krajów spoza UE, wjeżdżających do UE. Po zarejestrowaniu się, osoby te nie będą musiały skanować swoich odcisków palców podczas kolejnych podróży w okresie kolejnych trzech lat.

Pasażerowie ci nadal będą musieli skorzystać z kiosku, ale będą mogli przejść przez francuską kontrolę graniczną za pośrednictwem elektronicznych bramek, zamiast być obsługiwanym przez funkcjonariusza.

Eurostar ma nadzieję, że usunięcie konieczności stemplowania wszystkich brytyjskich paszportów przy każdej podróży oznacza, że dzięki systemowi EES procedury kontrolne na granicy mogą być szybsze.

Czytaj więcej:

Pasażerowie Eurostar unikną kontroli granicznej w UK dzięki nowemu systemowi rozpoznawania twarzy

Eurostar zawiesza połączenie pasażerskie Amsterdamu z Londynem

BBC: Aplikacja, która miała skrócić kolejki na granicach z UE, nie będzie gotowa na czas

Brytyjczycy nie zamierzają podróżować do Europy ze względu na nowe zasady

  Komentarze
  • Znachor
   28 maja, 10:02

   To angielscy emeryci od Alicante poprzez Benidorm aż do Calpe mają pozamiatane.
   Teraz szybko sprawdza na granicy kto siedzi dłużej niż pół roku w Hiszpanii a takich jest tysiące i już na lotnisku w UK zawócą do zagrzybialej nory pod Liverpoolem czy pod Londyn.
   Osobiście znam kilku takich staruszków co przylatują do Londynu tylko raz do roku uporządkować papierki w agencji, wypłacają kasiore za wynajem i znów prawie rok ich nie widać. Wypytają sąsiadów czy najemcy spokojni oglądną chatę i bujają się wózkami elektrycznymi po Benidorm
   Teraz Angole będą szukać europejskiej żony za vize

  • Sanchez
   28 maja, 19:00

   Znachor- jest dokładnie tak, jak piszesz !!!!
   Szykuje się w przyszłym roku spora wyprzedaż chałup po angolach na Costa Blanca i nie tylko !!!

  • Eh
   2 czerwca, 09:17

   Ale czemu nie mogą przebywać więcej niż pół roku poza UK?

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 24.07.2024
  GBP 5.0939 złEUR 4.2796 złUSD 3.9498 złCHF 4.4410 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama