Menu

Tylko połowa Brytyjczyków chce się zaszczepić przeciwko Covid-19

Tylko połowa Brytyjczyków chce się zaszczepić przeciwko Covid-19
Najbardziej niechętni szczepionce byli młodzi ludzie. (Fot. Getty Images)
Tylko nieco ponad połowa mieszkańców Wielkiej Brytanii deklaruje, że zaszczepi się przeciwko koronawirusowi - wynika z ankiety King's College London (KCL) i Ipsos Mori.
Reklama

Chęć skorzystania ze szczepionki wyraziło dokładnie 53 proc. ankietowanych. Co szósty (16 proc.) respondent stwierdził, że "na pewno się nie zaszczepi" lub jest to "bardzo mało prawdopodobne".

Najbardziej niechętni szczepionce byli młodzi ludzie - 22 proc. osób w wieku od 16 do 34 lat zadeklarowało, że nie przyjmie szczepionki na Covid-19 w porównaniu do 11 proc. ankietowanych w wieku od 55 do 75 lat.

Badanie, w którym wzięło udział 2 237 osób, wykazało też, że ludzie byli bardziej skłonni do odrzucenia szczepionki ze względu na brak zaufania do instytucji pracujących nad lekiem, a nie z powodów związanych z samym koronawirusem.

Wśród przeciwników zaszczepienia się przeciwko Covid-19 były osoby, które twierdzą, że maseczki ochronne są szkodliwe dla zdrowia i nie zmniejszają rozprzestrzeniania się wirusa.

Zdaniem 34 proc. antyszczepionkowców,  brytyjski ​​rząd próbuje kontrolować obywateli, zmuszając ich do noszenia masek, a 36 proc. uważa, że ​​pandemia wywołuje "zbyt wiele zamieszania".

Osoby, które czują się komfortowo z łagodzeniem restrykcji i dla których wybuch epidemii nie był stresujący, również częściej deklarowały, że nie zaszczepią się przeciw wirusowi.

Tymczasem według najnowszych danych brytyjskiego rządu, liczba zakażeń koronawirusem zwiększyła się w ciągu minionej doby o 1 062, co jest najwyższym wzrostem od końca czerwca.

Czytaj więcej:

USA: 27 procent mieszkańców nie chce szczepień na Covid-19

Brytyjczycy zabezpieczyli 90 mln dawek "obiecującej" szczepionki na koronawirusa

Szczepionka na Covid-19 "może nie być szeroko dostępna do połowy 2021 r."

WHO: Szczepionka przeciwko Covid-19 może przyspieszyć ożywienie gospodarcze

W UK pierwszy raz od czerwca ponad 1 000 zakażeń

Unijna komisarz: Szczepionka przeciwko koronawirusowi może być gotowa już w tym roku

  Komentarze
  • Ano
   10 sierpnia, 11:53

   To i tak o polowe za duzo

  • Raze
   10 sierpnia, 22:31

   "według najnowszych danych brytyjskiego rządu" tuba propagandowa trąbi, a półmózgi ubezwłasnowolnione przyklaskują

  • Tantric
   11 sierpnia, 06:33

   Do Ano. Dokladnie, az polowa ma sprane mozgi. Bill Gates nie sprzedal wszystich szczepionek na Polio w IndiacH I Etiopii ( po tym jak mu "podziekowali", bo zmarlo ponad 70 000 ludzi a o wiele wiecej powykrecalo I stali sie kalekami, szczegolnie dzieci. Teraz przykkei nowe etykietki I beda to szczepionki na covid-19 dla frajerow.

  • Przemko
   11 sierpnia, 09:46

   no to mnie Angole zaskoczyli - pozytywnie! (o ile te dane są prawdziwe). aż 50 % używa jeszcze mózgu i WIE, że zanim na rynek wprowadza się jakąkolwiek szczepionkę, to najpierw przechodzi ona 5 lat drobiazgowych testów.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 23.09.2020
  GBP 4.878 złEUR 4.495 złUSD 3.840 złCHF 4.174 zł

  Sport


  Sport

  Reklama