Menu

Turniej French Open może być przełożony

Turniej French Open może być przełożony
Takich tłumów na French open z pewnością w tym roku nie zobaczymy... (Fot. Getty Images)
Francuskie ministerstwo sportu rozmawia z organizatorami French Open o możliwości przełożenia tegorocznej edycji tego wielkoszlemowego turnieju tenisowego o kilka dni - podano w komunikacie resortu. Omawiane są także warunki przyjęcia publiczności.
Reklama
Reklama

"Trwają rozmowy z organizatorami na temat warunków, w szczególności przyjęcia widzów. Trwa też dyskusja na temat kilkudniowego opóźnienia" - przekazano w ministerstwie sportu agencji AFP.

W niedzielę szefowa resortu Roxana Maracineanu przyznała, że istnieje możliwość zmiany terminu wielkoszlemowych zmagań w Paryżu. Zaplanowane są one w dniach 23 maja - 6 czerwca.

Z powodu wzrostu liczby zakażeń koronawirusem we Francji od soboty obowiązuje ogólnokrajowy lockdown. Nowe ograniczenia mają pozostawać w mocy przez miesiąc. Wszystkie profesjonalne rozgrywki w tym kraju odbywają się bez udziału publiczności.

Pod koniec marca prezes Francuskiej Federacji Tenisowej (FFT) Gille Moretton przyznał, że pracuje nad niemal każdym możliwym scenariuszem. Jak dodał, jedynymi - których nie odważył się rozpatrywać - są zapełnienie w stu procentach trybun oraz całkowite odwołanie imprezy.

"Jak na razie wyścig trwa, a turniej rusza w wyznaczonym terminie. Ale jeśli powiedzą nam, że zostaniemy zamknięci na dwa miesiące, to będziemy musieli podjąć konieczne kroki" - przyznał wówczas działacz, który został wybrany na szefa FFT w lutym.

Ubiegłoroczna edycja rywalizacji na kortach ziemnych im. Rolanda Garrosa również została przełożona z powodu pandemii. Odbyła się dopiero jesienią, na przełomie września i października - z niewielką liczbą osób na trybunach. W singlu triumfowali wówczas Iga Świątek i Hiszpan Rafael Nadal.

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.04.2021
  GBP 5.2755 złEUR 4.5541 złUSD 3.7737 złCHF 4.1257 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama