Turniej ATP w Rotterdamie: Hurkacz odpadł w 1/8 finału

Hubert Hurkacz ostatecznie pożegnał się z turniejem ATP w Rotterdamie. (Fot. SANDER KONING/ANP/AFP via Getty Images)
Hubert Hurkacz przegrał z Włochem Lorenzo Musettim 3:6, 7:5, 3:6 i odpadł w 1/8 finału halowego turnieju ATP na kortach twardych w Rotterdamie (pula nagród 1,208 mln euro). Polski tenisista, który był rozstawiony z numerem czwartym wyeliminowany został również w deblu.

Hurkacz, który wcześniej zwyciężył Francuza Jo-Wilfrieda Tsongę 6:4, 7:6 (9-7), nie rozpoczął dobrze meczu z 63. w światowym rankingu Musettim. Przegrał już pierwszego gema przy własnym podaniu i musiał cały czas "gonić" wynik. W pierwszej partii to mu się nie udało i uległ 3:6.

W drugim secie decydujące okazało się jedyne przełamanie w 11. gemie na korzyść Polaka, który chwilę później przypieczętował zwycięstwo w tej odsłonie (7:5). Decydujący set toczył się zgodnie z regułą własnego podania do ósmego gema, w którym Włoch przełamał serwis wrocławianina i wyszedł na 5:3. W kolejnej rozgrywce Musetti wykorzystał pierwszego meczbola i awansował do ćwierćfinału.

Hurkaczowi, który po raz pierwszy wystąpił w Rotterdamie, nie pomogło wczoraj 13 asów.

Był to trzeci pojedynek tych tenisistów i druga wygrana 19-latka z Carrary. W ubiegłym roku w 1. rundzie Wimbledonu Polak zwyciężył 6:4, 7:6 (7-5), 6:1, a w 1. rundzie turnieju w Rzymie skreczował przy stanie 6:4, 2:0 dla Włocha. W poprzednim tygodniu w ćwierćfinale turnieju w Pune w Indiach Kamil Majchrzak pokonał Musettiego 6:2, 6:7 (5-7), 6:4.

Również wczoraj Hubert Hurkacz w parze z Kanadyjczykiem Felixem Augerem-Aliassime przegrali z Lloydem Harrisem z RPA i Niemcem Timem Puetzem 2:6, 2:6 w ćwierćfinale debla w halowym turnieju tenisowym ATP w Rotterdamie (pula nagród 1,208 mln euro).

Wynik meczu 1/8 finału:

Hubert Hurkacz (Polska, 4) - Lorenzo Musetti (Włochy) 3:6, 7:5, 3:6.

Wynik meczu 1/8 finału debla:

Lloyd Harris, Tim Puetz (RPA, Niemcy) - Hubert Hurkacz, Felix Auger-Aliassime (Kanada) 6:2, 6:2.