Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Trump chce zorganizowania 4 lipca parady wojskowej

Trump chce zorganizowania 4 lipca parady wojskowej
Trump chce pokazu siły militarnej USA. (Fot. Getty Images)
Amerykański prezydent Donald Trump chce zorganizowania parady wojskowej, której celem byłoby zamanifestowanie militarnej potęgi USA - podał Biały Dom. Według mediów, miałaby się ona odbyć 4 lipca, gdy w USA obchodzi się Święto Niepodległości.
Reklama

"Prezydent Trump w pełni solidaryzuje się z wojskowymi, którzy każdego dnia ryzykują życiem, by zagwarantować bezpieczeństwo naszego kraju. Zwrócił się do ministerstwa obrony, by zbadano możliwość zorganizowania ceremonii, w ramach której wszyscy Amerykanie będą mogli wyrazić swoją wdzięczność" - oświadczyła rzeczniczka Białego Domu Sarah Sanders.

Tym samym Biały Dom potwierdził doniesienia dziennika "Washington Post", który o pomyśle prezydenta informował we wrześniu ub.r. Według gazety szczególne wrażenie zrobiła na Trumpie parada wojskowa w Paryżu, którą 14 lipca 2017 r. obserwował na żywo, gdy był uroczyście przyjmowany przez prezydenta Francji Emmanuela Macrona.

Amerykański przywódca poinformował o pomyśle zorganizowania parady w Waszyngtonie w czasie wrześniowej rozmowy z Macronem, gdy przebywał on w Nowym Jorku. Według "WP", Trump mówił wówczas, że paryska parada była jedną z najlepszych, jakie kiedykolwiek oglądał. "Myślę, że to fenomenalna rzecz dla Francji i dla francuskiego ducha" - ocenił przywódca USA cytowany przez "WP".

Jednak przeciwnicy prezydenta stanowczo go krytykowali za ten pomysł, porównując jego propozycję do działań przywódców reżimów autokratycznych - donosi AFP. Agencja przytacza słowa demokratycznego kongresmena Jima McGoverna, który miał powiedzieć: "Co za absurdalne marnotrawstwo pieniędzy! Trump zachowuje się bardziej jak dyktator niż jak prezydent".

 

  Komentarze


  • Ssdggjjjggds
   8 lutego, 07:53

   W koncu Prezydent z jajem w okolo gdzie wszedzie nacpane cioty z tabliczkami no rasism .

  • Wow
   8 lutego, 09:26

   prezydent USA,nie pajac,na usługach korporacjii..............

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 17.08.2018
  GBP 4.804 złEUR 4.306 złUSD 3.778 złCHF 3.793 zł

  Sport


  Reklama