Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Tragiczny finał poszukiwań 20-letniej Polki z Clane

Tragiczny finał poszukiwań 20-letniej Polki z Clane
"Ona zawsze pozostanie w naszych sercach i wspomnieniach". (Fot. leinsterleader.ie)
Tragicznie zakończyły się poszukiwania 20-letniej Agnieszki Ziemskiej z irlandzkiej miejscowości Clane (hrabstwo Kildare). Ciało młodej kobiety znaleziono w rzece Liffey.
Reklama

20-latka po raz ostatni była widziana 3 października. Ok. godz. 23:00 kamery CCTV zarejestrowały, jak szła wzdłuż głównej ulicy Clane i mijała Country Market. Od tej pory ślad po niej zaginął.

Na drugi dzień wszczęto poszukiwania młodej Polki. Gardai i Obrona Cywilna przeszukiwała rzekę Liffey i brzegi wokół mostu Aleksandra w Clane. W akcji wykorzystano m.in. drony i śmigłowce. Gardzie pomagała lokalna społeczność.

Niestety, poszukiwania zakończyły się tragicznie - 5 października ciało Agnieszki Ziemskiej wyłowiono z rzeki nieopodal Moat Commons.

Ewa Ziemska, matka 20-latki, złożyła hołd córce, której pogrzeb odbędzie się w czwartek o godz. 10:00 rano w kościele parafialnym w Clane. 

"Kiedy urodziła się Agnieszka, powiedziałem lekarzowi, że to najpiękniejszy dzień w moim życiu" - wyznaje Ewa Ziemska, cytowana przez leinsterleader.ie.

Dodaje, że córka, która chodziła do szkoły w Scoil Mhuire, była inna niż jej rówieśnicy. "Każdy, kto ją znał, nie mógł jej nie lubić. Przebaczanie i dobroć były jej cnotami" - zaznacza.

"Jesteśmy z niej bardzo dumni, ponieważ pomimo różnych przeciwności losu była w stanie wyznaczyć sobie cele i uparcie do nich dążyć. Jej ambicja i wytrwałość były i będą dla mnie wzorem do naśladowania. Zawsze decydowała o sobie i nie pozwalała nikomu ingerować w jej decyzje" - wyjaśnia.

"Ona zawsze pozostanie w naszych sercach i wspomnieniach. Agnieszka jest aniołem, który nawet teraz ma zdolność otwierania serc, jednoczenia ludzi i pokazania, ile miłości i dobroci jest w nas" - wyznaje Ewa Ziemska.

 

  Komentarze


  • Typ
   10 października 2018, 11:22

   taka ladna dziewczyna i jakies zwierze ja zamordowalo

  • Robert Kwiecien
   21 października 2018, 15:34

   Nic nie powiedziano jak umarła, za to więcej niż połowa artykułu to słowa matki o córce. Co wykazała sekcja ? Może naszła ją ochota żeby popływac przy swietle księzyca albo ktoś ją zabił i wrzucił potem do wody? Nikt również do końca nie zna swoich dzieci, nawet matka której się wydaje że zna. Skąd wracała? Dokąd szła? Sama? piła wcześniej? Jakich ma znajomych? Pewnie miała chłopaka bo nie była brzydka, jakie mieli relacje?Jakieś szczegóły proszę ! Artykuł tylko po to żeby poinformowac że jakas Polka zginęła to bzdura, w czym ma to pomóc? Żeby inne Polki nie chodziły tą drogą? Lepiej już nic nie pisac i dac spokój rodzinie.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 22.07.2019
  GBP 4.721 złEUR 4.248 złUSD 3.787 złCHF 3.857 zł

  Sport


  Reklama