Menu

Tokio 2020: Brytyjski bokser nie założył srebrnego medalu, bo wstydził się porażki

Tokio 2020: Brytyjski bokser nie założył srebrnego medalu, bo wstydził się porażki
Whittaker (po lewej) z wyraźną niechęcią wszedł na podium i przez cały czas wzrok miał skierowany w podłogę. (Fot. Getty Images)
Brytyjski pięściarz Ben Whittaker był tak rozczarowany porażką w finale olimpijskiej rywalizacji w kat. 81 kg, że na podium ostentacyjnie okazywał niezadowolenie i nie założył na szyję srebrnego medalu, lecz schował go do kieszeni.
Reklama
Reklama

24-latek podkreślił, że protest nie był wymierzony w nikogo innego, jak tylko w niego. Gdy spiker odczytał jego nazwisko jako srebrnego medalisty, Whittaker z wyraźną niechęcią wszedł na podium, trzymał ręce w kieszeni i przez cały czas wzrok miał skierowany w podłogę. Kiedy odebrał srebrny medal, zawinął wokół niego wstążkę i schował go do kieszeni.

"Nie chciałem, by moi najbliżsi, znajomi, rodacy widzieli we mnie przegranego. Byłem wychowywany w kulcie zwycięzcy i nim chcę pozostać. Od rana czułem, że to mój dzień, że wreszcie nadszedł mój czas. Ale przegrałem, więc nie mogłem świętować zdobycia srebra. Ono mnie nie cieszy. Przynajmniej w tej chwili" - tłumaczył Whittaker swoje zachowanie.

W finale przegrał z Kubańczykiem Arlenem Lopezem, który już z drugich z rzędu igrzysk wróci ze złotem.

"Był lepszy, zwyciężył zasłużenie. Moje zachowanie nie było wymierzone w niego, nie oznaczało braku szacunku wobec rywala. To była jego chwila, nigdy nie chciałbym mu odbierać blasku olimpijskiego triumfu" - zaznaczył brązowy medalista mistrzostw świata 2019 i triumfaotr Igrzysk Europejskich w Mińsku.

Medal pojawił się na szyi Brytyjczyka, gdy w towarzystwie oficjeli opuścił salę walk, by spotkać się z dziennikarzami.

"Trochę sztuczny był ten uśmiech, ale próbowałem. Może jak za kilka lat się nad tym zastanowię, to pomyślę: jak mogłeś się tak zachować.... Ale teraz tak czułem i tak zrobiłem" - podkreślił Whittkaer, który zapowiedział, że rozważa kandydowanie na burmistrza Wolverhampton.

Czytaj więcej:

Tokio 2020: Djokovic bez medalu w singlu

Tokio 2020: Francuski bokser nie chciał opuścić ringu po dyskwalifikacji

Tokio 2020: Złoty medal dla Anity Włodarczyk i brązowy dla Malwiny Kopron w rzucie młotem

Tokio 2020: Polskie kajakarki ze srebrnym medalem!

Tokio 2020: Heynen wyjaśnił, dlaczego Polacy przegrali z Francją

Polskie żeglarki ze srebrem na igrzyskach w Tokio!

  Komentarze
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 17.09.2021
  GBP 5.3633 złEUR 4.5789 złUSD 3.8882 złCHF 4.1929 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama