Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Theresa May powołała wiceministra do spraw zdrowia psychicznego

Theresa May powołała wiceministra do spraw zdrowia psychicznego
Theresa May zamierza walczyć z problemami zdrowia psychicznego w społeczeństwie. (Fot. Getty Images)
Brytyjska premier Theresa May utworzyła w resorcie zdrowia stanowisko wiceministra, który będzie odpowiedzialny za zdrowie psychiczne obywateli, walkę z nierównościami w dostępie do służby zdrowia i przeciwdziałanie samobójstwom.
Reklama

May tłumaczyła, że chce złamać tabu dotyczące zdrowia psychicznego i poprawić jakość opieki zdrowotnej w tym zakresie.

Nowa minister Jackie Doyle-Price ma zająć się m.in. walką ze stygmatyzowaniem osób poszukujących wsparcia psychologicznego i otwarciem debaty publicznej na ten temat.

Według brytyjskich statystyk, ok. 4,5 tys. osób popełnia co roku samobójstwa na terenie Anglii. To wiodąca przyczyna śmierci wśród mężczyzn poniżej 45. roku życia.

"Wszyscy możemy zakończyć strach przed reakcją społeczną, która zmusiła zbyt wiele osób do cierpienia w milczeniu i powstrzymać w ten sposób tragedię, która pozbawiła zbyt wiele osób życia" - tłumaczyła May.

Szefowa rządu zapowiedziała także przekazanie 1,8 mln funtów na wsparcie dla organizacji pozarządowej Samaritans, która zarządza całodobową, anonimową infolinią oferującą wsparcie dla osób zmagających się z trudnościami.

Nominacja na nowe stanowisko zbiegła się w czasie z obchodami Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego, a także z organizowanym przez brytyjskie ministerstwo zdrowia pod auspicjami księcia Williama i księżnej Kate pierwszym światowym szczytem ministerialnym ds. zdrowia psychicznego, który odbywa się w Londynie.

W wydarzeniu biorą udział ministrowie i inni przedstawiciele władz z ponad 50 państw. Polska nie jest reprezentowana na konferencji.

 

  Komentarze


  • Ja
   11 października 2018, 09:06

   Niech ona najpierw sama sie wyleczy.

  • Al
   11 października 2018, 09:10

   Jakby przestali ciąć wydatki na NHS. Policje i zasiłki to problem by się sam rozwiązał.

  • KAKADU
   11 października 2018, 11:55

   Wszedzie teraz trabia o tym mental health awareness, nowy pomysl socjaldemokracji, ciekawe o co chodzi tym razem? Nie oplacalo sie byc zdrowym, bialym, uczciwie pracujacym czlowiekiem, teraz dochodzi do tego ze nie oplaca sie byc zdrowym psychicznie... Kolejny podatek. Bylem na dnie i odbilem sie od dna, moje zycie, moj sukces albo moja porazka. Nikt mi nie pomagal i nikt mnie nie podnosil, tylko ja moge zmienic swoje zycie i zadne pieniadze tego nie zmienia, liczy sie co mam w glowie.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 14.06.2019
  GBP 4.777 złEUR 4.255 złUSD 3.773 złCHF 3.791 zł

  Sport


  Reklama