Menu

Theresa May atakuje Borisa Johnsona. Poszło o Brexit i kwarantannę

Theresa May atakuje Borisa Johnsona. Poszło o Brexit i kwarantannę
Theresa May nieoczekiwanie skrytykowała obecnego premiera. (Fot. Getty Images)
Była premier Wielkiej Brytanii otwarcie skrytykowała działania Borisa Johnsona związane z Brexitem oraz walką z koronawirusem. Theresa May ostrzegła jednocześnie swojego partyjnego kolegę, jak dewastujący będzie Brexit bez umowy i jak fatalne konsekwencje będą mieć nieprzemyślane decyzje dotyczące epidemii.
Reklama

Theresa May, która od jakiegoś czasu trzymała się z dala od centrum brytyjskiej polityki, użyła ostatniej sesji pytań do premiera w parlamencie, aby przypuścić na niego niespodziewany atak.

"To dobrze, że obecny rząd był skupiony na zapewnianiu ludziom bezpieczeństwa. Ale zadanie to nie koncentruje się jedynie wokół koronawirusa. Czy mój szanowny kolega może mnie zapewnić, że od 1 stycznia 2021 roku Wielka Brytania wciąż będzie miała dostęp do wielu ważnych danych, do których posiada dostęp obecnie, np. danych pasażerów przylatujących do kraju?" - zapytała nieoczekiwanie May.

"Obawiam się, że to zależy od wyniku naszych negocjacji, jak sama dobrze wie" - odparł Johnson. 

"Jestem jednak pewny, że nasi przyjaciele i partnerzy widzą sens i korzyści w kontynuowaniu współpracy tak jak do tej pory" - dodał.

Boris Johnson był zaskoczony atakiem ze strony May. (Fot. Getty Images)

20 minut później Theresa May znów zabrała głos, otwarcie krytykując wprowadzenie obowiązkowej, 14-dniowej kwarantanny dla wszystkich przyjezdnych od najbliższego poniedziałku.

"Międzynarodowe podróże lotnicze są kluczowe dla handlu. Bez nich nie ma globalnej Wielkiej Brytanii. Może więc rząd, zamiast wprowadzać zasady odcinające Wielką Brytanię od świata, zacznie dążyć do bycia liderem w nowoczesnych testach dla pasażerów, aby uratować miejsca pracy i utrzymać kraj otwarty na biznes?" - wskazała.

Zdaniem mediów, May podjęła dwa najtrudniejsze obecnie tematy dla obecnego premiera.

Negocjacje ws. Brexitu nie przynoszą jakichkolwiek rezultatów, ponieważ obie strony mają zupełnie odmienne oczekiwania co do przyszłości. Brak umowy spowoduje z kolei, jak wskazała była premier, że Wielka Brytania utraci dostęp m.in. do szczegółowych informacji o obywatelach Unii Europejskiej, którzy przylatują na Wyspy. 

Również kwestia kwarantanny budzi wiele kontrowersji wśród polityków. Wielu partyjnych kolegów Borisa Johnsona uważa, że 14-dniowa kwarantanna będzie dodatkowym ciosem dla branży lotniczej, która i bez tego boryka się obecnie z dużymi problemami.

Czytaj więcej:

"The Guardian": Koronawirus zmienił oblicze Partii Konserwatywnej

Theresa May skrytykowała światową reakcję na pandemię

Obywatele UE w UK bez szans na brytyjski paszport? Nowy przepis Home Office

  Komentarze
  • Jk
   6 czerwca, 21:48

   Czuc Tu onucami hejterow

  • Przemko
   6 czerwca, 22:02

   kto to jest, ta tereza orlo ... pardon - may? aha! to ta baba co jako płemieł rządu poniosła najwyższą porażkę w głosowaniu w dziejach parlamentaryzmu brytyjskiego, nie zrealizowała żadnej z kluczowych obietnic swego rządu, a potem się rozbeczała i zdała urząd. akurat - kandydatka do pouczania i napominania....

  • Z patologii angielskiej
   7 czerwca, 06:52

   Do Atalanta Kyrenew niestety zgadzam się UK to tragedia najgorszy kraj w Europie a może i na świecie NHS to jakiś matrix dopiero teraz w tym klimacie strasznie dużo ludzi zaczyna chorować bo jest zimno i ciepło a to bardzo źle wpływa ba zdrowie tutaj niedługo wymrą wszyscy jeśli nie uda się stąd uciec dane o zgonach celowo ukrywane a bardzo krytykowani ludzie z ONS mówią już o ponad 60 tysiącach zgonów jak nie więcej.

  • MatekUK
   7 czerwca, 09:20

   Bardzo mądrze mówi Theresa May, chyba jedyna myślącą kobietą z byłych szczytów władzy.. Była Pani Premier doskonale zdaje sobie sprawę że GB to nie pępek świata.. Szkoda tylko, że jest osamotniona w logicznym myśleniu.

  • H M
   10 czerwca, 08:02

   Popieram Terese May , nie tylko te cos sie liczy , najpierw zdrowie oczywiscie ale pilne uruchomienie gospodarki a wprowadzenie 14 dni kwarantanny to wielka pomylka .

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 07.07.2020
  GBP 4.950 złEUR 4.471 złUSD 3.969 złCHF 4.203 zł

  Sport


  Sport

  Reklama

  Brexit - Najważniejsze wiadomości