Menu

"The Times": May może spotkać się z Putinem na szczycie G20

"The Times": May może spotkać się z Putinem na szczycie G20
Czy Theresa May porozmawia z Putinem podczas szczytu G20? (Fot. Getty Images)
Premier Wielkiej Brytanii Theresa May rozważa spotkanie z prezydentem Rosji Władimirem Putinem na planowanym na koniec czerwca szczycie G20 w Osace, by zapoczątkować odwilż we wzajemnych relacjach zanim nowy brytyjski premier obejmie władzę - informuje 'The Times'.
Reklama

Londyński dziennik zastrzega, że do spotkania dojdzie tylko wtedy, gdy będzie widoczny jego sens.

May spotkała się ostatni raz z Putinem na szczycie G20 w Argentynie w listopadzie 2018 roku, kiedy rosyjski prezydent podszedł nieformalnie do brytyjskiej premier.

Rosyjska strona niechętnie podejmuje się rozmów z Brytyjczykami. (Fot. Getty Images)

Według ekspertów, stosunki między Londynem a Moskwą zbliżyły się do poziomu z czasów zimnowojennych po próbie otrucia byłego pułkownika rosyjskiego wywiadu wojskowego i współpracownika brytyjskiego wywiadu Siergieja Skripala i jego córki Julii w angielskim Salisbury w marcu 2018 roku przy użyciu silnie trującej substancji chemicznej Nowiczok.

May obwiniła o atak Rosję, która wszystkiemu zaprzeczyła. USA i sojusznicy europejscy stanęli po stronie Wielkiej Brytanii i zdecydowali o największym od szczytu zimnej wojny wydaleniu rosyjskich dyplomatów. W ramach retorsji Rosja wyrzuciła zachodnich dyplomatów.

7 czerwca May ustąpiła z funkcji lidera rządzącej Partii Konserwatywnej w związku z niepowodzeniami dotyczącymi Brexitu. Do czasu wyłonienia jej następcy May pozostanie jednak na stanowisku szefowej rządu i pełniącej obowiązki przewodniczącej ugrupowania.

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 11.12.2019
  GBP 5.080 złEUR 4.285 złUSD 3.866 złCHF 3.926 zł

  Sport


  Reklama