Menu

Tesco do klientów: "Kupujcie piwo w pubie, a nie w naszych sklepach"

Tesco do klientów: "Kupujcie piwo w pubie, a nie w naszych sklepach"
Gest Tesco został doceniony przez wielu internautów. (Fot. Getty Images/Twitter/Tesco)
Tesco zachęca swoich klientów, aby - zamiast kupować alkohol w sklepach należących do sieci - udali się w tym tygodniu na drinka do lokalnego pubu. W ten sposób detaliczny gigant chce pomóc branży, która została bardzo mocno poturbowana przez pandemię Covid-19.
Reklama
Reklama

Wczoraj - po raz pierwszy od wielu miesięcy - w Anglii ponownie zostały otwarte m.in. puby i restauracje. Na razie mogą one obsługiwać jedynie klientów przy stolikach na zewnątrz, ale już 17 maja prawdopodobnie dostaną zielone światło, by wznowić działalność w pełnym zakresie.

Z tego, jak bardzo ucierpiała podczas pandemii branża gastronomiczna, doskonale zdaje sobie sprawę brytyjski gigant Tesco.

Sieć zamieściła na Twitterze nietypowy wpis, w którym apeluje do klientów, aby w tym tygodniu wybrali się na piwo do lokalnego pubu, zamiast kupować alkohol w jednym ze sklepów należących do detalisty.

"Pubom było w tym roku ciężko. Tak więc, mimo naszych atrakcyjnych ofert, w tym tygodniu wolimy, abyś wspierał swój lokalny pub (o ile czujesz się bezpiecznie). Ponieważ teraz #EveryLittleHelps" - zachęca Tesco.

Wielu internautów było pod wrażeniem gestu, jaki firma wykonała w stronę branży gastronomicznej. "Brawo Tesco!!!!! To naprawdę niezwykłe, że - nawet własnym kosztem - zachęcasz do wspierania pubów, które tak bardzo ucierpiały podczas pandemii" - napisał jeden z użytkowników Twittera.

Szacuje się, że w samym  2020 roku na stałe zostało zamkniętych około 6 tys. pijalni piwa - podaje Metro.co.uk.

Z kolei supermarkety, w odróżnieniu do branży gastronomicznej, odnotowują w dobie koronawirusa ogromne zyski. Duże sklepy nie tylko pozostawały otwarte przez cały ten czas, ale także zwiększyły obroty dzięki rekordowej sprzedaży online.

Czytaj więcej:

Boris Johnson: Puby mogłyby wymagać dowodów szczepienia

Trzecia fala pandemii "najprawdopodobniej" uderzy latem w UK

Londyńczycy wezwani do wydawania "ogromnych oszczędności", by ratować gospodarkę

Anglia: 12 kwietnia niektóre puby zaczną polewać piwo minutę po północy

W Anglii otwarto puby, sklepy i salony fryzjerskie. Johnson apeluje o "odpowiedzialność"

  Komentarze
  • Uzalezniony od Tesco
   13 kwietnia, 21:12

   ale kolo Tesco mozna smialo sie odlac
   a kolo pupu juz gorzej

  • Mhm
   14 kwietnia, 10:45

   Brawo tesco? Wlasnym kosztem? Przeciez oni i tak obracaja miliardami wiec zaden koszt. Poza tym jak bede chcial wypic piwo na dworze to usiade na ogrodku.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 11.05.2021
  GBP 5.3050 złEUR 4.5628 złUSD 3.7514 złCHF 4.1592 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama