Menu

Szwedzi pozwolą na większe imprezy mimo rosnącej liczby zakażeń

Szwedzi pozwolą na większe imprezy mimo rosnącej liczby zakażeń
W Szwecji odnotowuje się "zwiększoną liczbę przypadków koronawirusa z tygodnia na tydzień". (Fot. Getty Images)
Od połowy października w Szwecji możliwa będzie organizacja niektórych większych imprez publicznych - poinformował wczoraj szwedzki rząd. Decyzję podjęto mimo dalszego wzrostu liczby zakażeń koronawirusem.
Reklama

Według minister kultury, demokracji i sportu Amandy Lind, ogólny limit zgromadzeń publicznych do 50 osób zostanie utrzymany. "Chcemy wprowadzić kilka wyjątków, aby możliwa była organizacja koncertu dla publiczności liczącej do 500 osób po spełnieniu kilku wymogów" - zapowiedziała Lind.

W takim przypadku organizatorzy imprez kulturalnych lub sportowych będą musieli zapewnić m.in. numerowane miejsca z metrowymi odstępami. Obok siebie jednak będą mogły siedzieć dwie bliskie sobie osoby.

W zeszłym tygodniu premier Szwecji Stefan Loefven poinformował, że w związku z rosnącą liczbą zakażeń obowiązujący od marca limit zgromadzeń do 50 osób zostanie utrzymany. Jeszcze pod koniec sierpnia zapowiadano podwyższenie tego limitu od 1 października.

Wczoraj poinformowano o kolejnych 10 ofiarach śmiertelnych koronawirusa, jakie odnotowano od piątku. Łączny bilans zgonów z tego powodu to 5 890. Od piątku potwierdzono także 1 543 zakażenia koronawirusem. Ogólna liczba infekcji to 92 466.

Według Karin Tegmark Wisell z Urzędu Zdrowia Publicznego, w Szwecji odnotowuje się "zwiększoną liczbę przypadków koronawirusa z tygodnia na tydzień". "To wciąż jest wzrost na niewielkim poziomie, choć zbliżamy się do sytuacji, jaka miała miejsce wczesną wiosną" - oświadczyła Wisel.

Niepokojący trend obserwowany jest zwłaszcza w regionie obejmującym Sztokholm, gdzie tygodniowy bilans zakażeń wzrósł z 526 do 967.

Od 1 października w Szwecji przywrócona zostanie możliwość odwiedzin w domach opieki.

Czytaj więcej:

Eksperci: To nieprawda, że w Szwecji nie było lockdownu

Ekspert: W Szwecji nie będzie drugiej fali pandemii

"Svenska Dagbladet": Wszyscy naśladują Szwecję w walce z koronawirusem

Szwecja: W Sztokholmie przełamanie trendu - rośnie liczba zakażeń koronawirusem

Władze Szwecji: Nie będzie złagodzenia restrykcji

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 27.10.2020
  GBP 5.061 złEUR 4.589 złUSD 3.886 złCHF 4.274 zł

  Sport


  Sport

  Reklama