Menu

Szwecja: Znicze i kwiaty w miejscu śmierci 12-latki polskiego pochodzenia

Szwecja: Znicze i kwiaty w miejscu śmierci 12-latki polskiego pochodzenia
Gmina Botyrka otworzyła telefoniczną linię wsparcia dla osób, a protestancki kościół Ljusets kyrka zaprosił mieszkańców do wspólnej modlitwy. (Fot. Getty Images)
Znicze, kwiaty oraz maskotki układane są na parkingu w Norsborg w gminie Botkyrka pod Sztokholmem, gdzie śmiertelnie postrzelona została 12-letnia Adriana. Jest ona prawdopodobnie przypadkową ofiara wojny gangów.
Reklama

Koledzy i koleżanki Adriany, według których jej ojcem jest Irańczykiem, a matka Polką, ułożyli ze zniczy serce. Na miejscu zbrodni nastolatki płaczą i obejmują się wzajemnie. Przy kwiatach leżą kartki z wyrazami współczucia dla rodziny. Obok widać zaschniętą plamę krwi.

O tym, że nastolatka jest polskiego pochodzenia, podał szwedzki portal Fria Tider. Szwedzka policja odmówiła potwierdzenia, z jakiego kraju jest ofiara.

Adriana została postrzelona w nocy z soboty na niedzielę przy stacji benzynowej w dzielnicy Norsborg. Według policji, seria strzałów padła z przejeżdżającego samochodu, dosięgając dziewczynę przebywającą przed całodobową restauracją. Policja dotychczas nikogo nie zatrzymała. Trwają przesłuchania świadków oraz analiza monitoringu. W poniedziałek śledczy zaapelowali o przekazywanie informacji na temat białego samochodu kombi.

Jak podaje szwedzka telewizja SVT, Adriana była na spacerze z psem. Stacja paliw oraz bar szybkiej obsługi znajdują się w pobliżu osiedla mieszkaniowego.

Gazeta "Expressen" podała, że zginąć miało dwóch młodych mężczyzn z lokalnego gangu Botkyrka. Według świadków, byli oni widziani na miejscu zdarzenia, mieli na sobie kamizelki kuloodporne.

  Komentarze
  • Londek
   4 sierpnia, 12:30

   Ja mam pytanie co robilo dziecko w nocy przy stacji paliw????z psem wychodzi sie kolo domu I jeszcze o tej godzinie z psem sie nie wychodzi !!!!szkoda dziecka

  • Dziecko w środku nocy
   4 sierpnia, 14:25

   spaceruje z psem. co to za rodzice?

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 25.09.2020
  GBP 4.980 złEUR 4.548 złUSD 3.902 złCHF 4.210 zł

  Sport


  Sport

  Reklama