Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Szwecja: Zatrzymano kolejnego nastolatka w związku z morderstwem Polaka

Szwecja: Zatrzymano kolejnego nastolatka w związku z morderstwem Polaka
Morderstwo w Skarholmen wstrząsnęło całą Szwecją. (Fot. OSCAR OLSSON/TT NEWS AGENCY/AFP via Getty Images)
Szwedzka prokuratura poinformowała o zatrzymaniu kolejnego młodego mężczyzny w związku z morderstwem w Sztokholmie na początku kwietnia 39-letniego Polaka. 17-latek jest podejrzany o ukrywanie sprawcy zabójstwa.
Reklama
Reklama

Pod tym samym zarzutem w połowie kwietnia sąd w Huddinge aresztował 17-latka oraz 18-latka. "Mogę potwierdzić jedynie, że te (trzy) osoby znają się wzajemnie" - wyjaśnił prokurator Ove Jaeverfelt.

Dotychczas nikomu nie postawiono zarzutu morderstwa. Jaeverfelt wyraził przekonanie, że rozwiązanie sprawy "to tylko kwestia czasu". W środę policjanci i żołnierze przeczesywali las w Varby, dzielnicy sąsiadującej ze Skarholmen, gdzie miało miejsce morderstwo. Mundurowi poszukiwali broni, z której zabito Polaka.

W połowie kwietnia aresztowano również młodego mężczyznę pod zarzutem "przestępstwa związanego z bronią", ale według prokuratury nie jest on związany bezpośrednio z morderstwem Polaka, lecz z przestępstwem z marca. Ma natomiast powiązania z aresztowanymi nastolatkami. Ponadto w związku ze sprawą policja 19 kwietnia zatrzymała 40-letniego mężczyznę; po przesłuchaniu został on zwolniony.

Mieszkający w Sztokholmie 39-letni mężczyzna polskiego pochodzenia został zastrzelony 10 kwietnia, gdy szedł z synem na basen. Między nim a grupą młodzieży, którą spotkał pod wiaduktem, doszło do wymiany zdań, a następnie w jego kierunku padł śmiertelny strzał.

Czytaj więcej:

Polak zastrzelony na oczach syna po zwróceniu uwagi grupie młodzieży

Po zabójstwie Polaka Szwedzi boją się interweniować

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 24.07.2024
  GBP 5.0939 złEUR 4.2796 złUSD 3.9498 złCHF 4.4410 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama