Szalony mecz w Neapolu! Znakomita postawa Polaka

Dwie piękne asysty zaliczył Piotr Zieliński (Fot. Getty Images)
Piłkarze Napoli pokonali na wyjeździe Bolognę aż 7:1 w 23. kolejce włoskiej ekstraklasy. Dwie asysty zaliczył Piotr Zieliński. Po raz pierwszy od czasu kontuzji kolana w kadrze gości był Arkadiusz Milik - siedział na ławce rezerwowych.

Po trzy bramki dla Napoli zdobyli Słowak Marek Hamsik i Belg Dries Mertens, a jedną Lorenzo Insigne, przy którego trafieniu w szóstej minucie (na 2:0 dla gości) asystę zaliczył Zieliński. Polak miał również udział przy jednej z bramek Mertensa - na 4:1 w 43. minucie.

Jedyne trafienie dla gospodarzy zaliczył w 36. minucie Grek Vassilis Torosidis.

Oba zespoły już w pierwszej połowie straciły po jednym zawodniku. Czerwone kartki zobaczyli Adam Masina (Bologna) i hiszpański piłkarz gości Jose Callejon.

Zieliński grał do 73. minuty, natomiast Milik, który otrzymał pierwsze od czterech miesięcy powołanie na mecz, siedział na ławce rezerwowych. Napastnik reprezentacji Polski po letnim transferze do Napoli spisywał się świetnie w nowym klubie, po czym doznał kontuzji kolana w październikowym meczu eliminacji MŚ 2018 z Danią w Warszawie (3:2).

W tabeli Serie A Napoli awansowało na drugie miejsce - ma 48 punktów, ale inne zespoły czołówki jeszcze nie grały w tej kolejce.