Superpuchar UEFA: De Bruyne nie zagra z powodu kontuzji

Kevin De Bruyne w ostatnim czasie nie ma szczęścia. (Fot. Getty Images)
Piłkarz Manchesteru City Kevin De Bruyne nie zagra z powodu kontuzji m.in. w dzisiejszym meczu o Superpuchar Europy z Sevillą. Słynny belgijski pomocnik doznał urazu uda w inauguracyjnej kolejce Premier League. Jego przerwa w grze może potrwać nawet przez cztery miesiące.

De Bruyne opuścił boisko w pierwszej połowie wygranego 3:0 wyjazdowego meczu z Burnley, który odbył się w piątek.

32-letni piłkarz miał kłopoty z mięśniem uda już wcześniej, m.in. w zwycięskim finale Ligi Mistrzów w czerwcu z Interem Mediolan (1:0), gdy również opuścił murawę w pierwszej części gry.

Trener Josep Guardiola potwierdził, że to odnowienie tamtej kontuzji.

"To poważna sprawa. W najbliższych dniach musimy zdecydować, czy przejdzie operację, czy nie. Ale i tak nie będzie go przez trzy, cztery miesiące" - oznajmił szkoleniowiec.

Mecz z Sevillą o Superpuchar UEFA odbędzie się w Atenach, początek o godz. 21:00 (GMT+1). Tradycyjnie w spotkaniu o taką stawkę rywalizują triumfator Ligi Mistrzów i zwycięzca Ligi Europy.