Liga angielska: Dwa gole Haalanda z Burnley na inaugurację

Erling Haaland z Manchester City i Dara O'Shea z Burnley podczas wczorajszego meczu. (Fot. Getty Images)
Piłkarze Manchesteru City na inaugurację Premier League pokonali na wyjeździe Burnley 3:0. W pierwszej połowie dwie bramki zdobył Erling Haaland - król strzelców ubiegłego sezonu. City jako pierwsza drużyna w historii może po raz czwarty z rzędu zdobyć mistrzostwo Anglii.

Norweg w czwartej minucie po raz pierwszy pokonał bramkarza Burnley Jamesa Trafforda. Natomiast w 36. min Julian Alvarez podał piłkę do Haalanda, a piłka po mocnym strzale napastnika odbiła się od poprzeczki i wpadła do bramki. Wynik na 3:0 w 75. min ustalił Rodri.

Beniaminek kończył mecz w osłabieniu, bo w doliczonym czasie czerwoną kartką został ukarany Anass Zaroury. Menadżerem Burnley jest były piłkarz Manchesteru City - Vincent Kompany. Powodem do zmartwienia trenera Pepa Guardioli może być kontuzja Kevina de Bruyne, który w pierwszej połowie został zastąpiony przez Mateo Kovacica.

Pozostałe spotkania pierwszej kolejki Premier League zostaną rozegrane od dzisiaj do poniedziałku. Ciekawie zapowiada się niedzielne starcie Chelsea Londyn z Liverpoolem na Stamford Bridge.